Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

BMW Serii 5 2017 - co wiemy o nowej "piątce"

Premierę nowego BMW Serii 5 zaplanowano na targi motoryzacyjne w Paryżu, które odbędą się w październiku 2016. Zostało więc jeszcze sporo czasu, ale my już teraz wiemy co nie co o nowej "piątce".

BMW Serii 5 2017 fot. RM Design

Według brytyjskiego Autocar nowe BMW Serii 5 zostanie zaprezentowane w Paryżu jako sedan oraz kombi i GT w Genewie lub Frankfurcie w 2017 roku. Mamy więc jeszcze trochę czasu, ale my już znamy niektóre szczegóły nowej "piątki".

O wyglądzie na razie wiemy niewiele, bowiem jedyne zdjęcia przedstawiają zakamuflowany samochód. Widać tam, że bryła samochodu zostanie bardzo podobna do tej, którą już znamy. Wprowadzone zostaną jedynie delikatne zmiany stylistyczne. Auto ma być do 100 kg lżejsze, co wynika z użycia lekkich kompozytów (m.in. karbonu) w konstrukcji podwozia CLAR.

Wysoce prawdopodobne, że pod maską zobaczymy silnik Diesla zupełnie nowej konstrukcji, a także flagowe M5 z mocą ponad 600 KM i opcjonalnym napędem xDrive. Do bazowej wersji ma trafić - uwaga - 3-cylindrowy motor turbo o mocy 150 KM. Planowana jest także hybryda plug-in z czterocylindrowym silnikiem 2.0.

Sprzedaż nowego BMW Serii 5 w wersji sedan ma ruszyć na początku 2017 roku. Kombi i GT dołączą później.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij