BMW Serii 5 2017 - przyłapaliśmy prototyp

BMW Serii 5 obecnej generacji jest na rynku już od 2011 roku. Przyszedł czas na nowy model, który bawarska marka już przygotowuje. Nasz czytelnik przysłał nam paczkę zdjęć, przedstawiających nową serię 5, która przechodzi drogowe testy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Dwa lata temu producent z Bawarii przeprowadził zabieg odmładzający Serię 5. BMW nie próżnuje i już testuje nową generację "piątki", która zadebiutuje na targach w Paryżu we wrześniu, a na rynku pojawi się prawdopodobnie w 2017 roku.

Nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy taki wygląd zostanie zachowany w produkcyjnym modelu, ale spodziewamy się, że wiele elementów zostanie zachowanych z zamaskowanego auta. Z przodu mamy charakterystyczne "nerki", po bokach których umieszczono LED-owe reflektory, przypominające te z obecnej generacji. Wloty powietrza w zderzaku zostały inaczej podzielone niż w "piątce", którą znamy. Ciężko powiedzieć cokolwiek o tyle auta, bowiem został dobrze zamaskowany. Trapezowe końcówki wydechu przypominają te z modelu M550d, być może to właśnie ta wersja była testowana. Progi, linia dachu oraz przetłoczenie, poprowadzone na bokach auta pozostały niezmienione.

Auto ma zostać zbudowane na nowej platformie 35up (na której powstało nowe BMW 7), wykonana z lekkich kompozytów, przez co "piątka" straci na wadze 99 kg. Wymiary pojazdu pozostaną praktycznie niezmienione.

Co może znaleźć się pod maską nowego BMW 5? Mówi się, że będą dominować czterocylindrowe silniki turbo. "Rzędowe szóstki" zostaną zarezerwowane dla mocniejszych wariantów, a topowe M5 otrzyma widlastą ósemkę. Nie wykluczamy także hybrydowej wersji, która gościła już w Serii 5.

Na pokładzie nowego BMW 5 ma pojawić się autonomiczny system parkowania (znany z "siódemki"), system sterowania gestami, audio firmy Bowers & Wilkins Diamond, oświetlenie wnętrza w kilkudziesięciu kolorach czy układ rozpylania zapachów.

Nowa "piątka" ma zadebiutować jako sedan na targach w Paryżu jeszcze w tym roku. Rok później dołączą też kombi oraz Gran Turismo. Nie może zabraknąć także topowej "M5", która zapewne pojawi się jako ostatnia.

Zobacz także:
REKLAMA