BMW Serii 6 GT z pakietem M Performance

BMW Serii 6 Gran Turismo zostało pokazane niespełna miesiąc temu. Teraz producent wprowadza pakiet M Performance.

BMW Serii 6 Gran Turismo M Performance
BMW Serii 6 Gran Turismo M Performance
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW Serii 6 GT zastąpił w ofercie model 5 GT. Projektanci wydłużyli auto do niemal 5,1 metra, poprawiając tym samym jego proporcje. Niżej poprowadzono zarówno dach (o 21 mm), jak i tylną część, która osadzona jest o 64 mm niżej.

REKLAMA

Nowe BMW Serii 6 GT ma poza tym większy i bardziej masywny grill, a okna w drzwiach są pozbawione ramek, dodając samochodowi sportowego charakteru. Teraz może być jeszcze bardziej dynamicznie i agresywnie, za sprawą pakietu stylistycznego M Performance.

W oczy rzucają się czarne, błyszczące obramowania atrapy chłodnicy i czarny matowy pas biegnący tuż ponad progami. Zderzaki i same progi pozostawiono nietknięte i są identyczne, jak w seryjnym modelu.

Uwagę zwracają ponadto potężne felgi o średnicy 21 cali, których szprychy wykończone są dwoma kolorami. Na felgi założone zostały opony w rozmiarze 245/35 z przodu oraz szersze 275/30 z tyłu. Ogumienie wykorzystuje technologie run-flat, pozwalającą na kontynuowanie podróży po przebiciu opony.

W ramach pakietu M Performance klienci dostaną również zmieniony wydech, dostępny dla aut z silnikiem benzynowym. Zapewnia on bardziej rasowe, sportowe brzmienie, a jak twierdzi producent, dźwięk nie przeszkadza w spokojnej jeździe po autostradzie. Klienci mogą wybrać jedną z czterech końcówek wydechu, z czego dwie są okrągłe, a dwie trapezoidalne.

Zmiany dotyczą też kabiny, ale są dość symboliczne. Wybrać można jeden z materiałów tapicerskich na kierownicy - może to być skóra Nappa lub Alcantara, czerwony wskaźnik szczytu kierownicy oraz dywaniki M Performance.

Choć pakiet M Performance nie zmienia nic a nic jeśli chodzi o napęd, to wprowadza modyfikację w układzie hamulcowym. Hamulce z logo M mają wentylowane i nacinane tarcze oraz czerwone zaciski - czterotłoczkowe z przodu i jednotłoczkowe z tyłu.

Pakiet dostępny będzie wraz ze sprzedażowym debiutem Serii 6 Gran Turismo, czyli w okolicach listopada.

REKLAMA