REKLAMA

BMW Serii 8 Convertible – pierwsze zdjęcia

Nowe BMW Serii 8 ujrzało światło dzienne w połowie czerwca. Teraz producent prezentuje wersję cabrio, ze składanym dachem.

BMW Serii 8 Convertible Materiały prasowe
BMW Serii 8 Convertible

O nowej generacji, a właściwie o wielkim powrocie BMW Serii 8 pisaliśmy już w czerwcu. Auto zastępuje model BMW Serii 6 Coupe i trzeba przyznać, że wygląda niesamowicie atrakcyjnie. Z długą maską i przedłużonym tyłem.

Raptem dwa dni po prezentacji „ósemki” w wersji coupe, do sieci wyciekły grafiki patentowe, prezentujące między innymi odmianę Convertible, czyli kabriolet. Teraz mamy potwierdzenie, że ten model został opracowany i wejdzie niebawem do produkcji.

Co ciekawe, drugim ze zdjęć patentowych była pięciodrzwiowa wersja Gran Coupe, zatem możemy się spodziewać w niedługim czasie kolejnej prezentacji auta, które będzie rywalizować z m.in. Porsche Panamerą.

REKLAMA

BMW Serii 8 Convertible Materiały prasowe
BMW Serii 8 Convertible

BMW Serii 8 Convertible zachowuje wyważone proporcje modelu Coupe. I choć linia złożonego płóciennego dachu nie jest tak smukła jak w modelu pokazanym w czerwcu, to po schowaniu zadaszenia dostajemy przepiękny kabriolet.

Proces przejścia samochodu do wersji odkrytej odbywa się za naciśnięciem jednego guzika i trwa zaledwie 15 sekund. Co istotne, operację można wykonać przy prędkości do 50 km/h. Kiedy więc niespodziewanie nadejdzie załamanie pogody, nie trzeba szukać parkingu, a jedynie odpowiednio zwolnić.

Do napędu BMW Serii 8 Convertible posłuży 4,4-litrowa jednostka V8 o mocy 523 KM i momencie obrotowym na poziomie 750 Nm. Napęd na cztery koła przenoszony jest za pośrednictwem 8-stopniowej przekładni automatycznej. W planach jest też wersja z napędem na tył.

REKLAMA

BMW Serii 8 Convertible Materiały prasowe
BMW Serii 8 Convertible

Ważące ponad dwie tony luksusowe auto a sprint do „setki” potrzebować ma raptem 3,8 sekundy, czyli o jedyne 0,2 sekundy więcej niż wersja Coupe. Maksymalna prędkość ograniczona została do 250 km/h.

W Europie klienci będą mieli do wyboru wersję 850d xDrive, z 3-litrowym turbodieslem, którego sześć ustawionych w rzędzie cylindrów wyciśnie 315 KM mocy i 680 Nm momentu obrotowego.

Oficjalna odsłona BMW Serii 8 Convertible zaplanowana jest na salon samochodowy w Los Angeles pod koniec listopada.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA