[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

BMW Serii 8 sułtana Brunei na sprzedaż

Sułtan Brunei na brak funduszy nie narzeka, a do tego lubi kolekcjonować samochody. W jego kolekcji znalazł się wyjątkowy egzemplarz BMW 850 Ci, który teraz trafił na sprzedaż.

BMW 850 Ci sułtana Brunei BMW 850 Ci sułtana Brunei

Wśród samochodów należących do kolekcji sułtana Brunei znalazło się wiele samochodów, które powstały w jednym lub kilku egzemplarzach, w tym praktycznie nieznany szerszej publiczności SUV Bentley Dominator czy ekskluzywne Ferrari, Aston Martiny i inne.

Wśród tych rarytasów znalazł się również wyjątkowy egzemplarz BMW Serii 8 w wersji 850 Ci, wyprodukowany w 1993 roku. Model ten trafił w pewnym momencie w ręce brytyjskiego dealera, który wystawił go teraz na sprzedaż. Cena to 50 tys. dolarów - stosunkowo niewiele, jak na auto o takiej przeszłości.

Sułtan Brunei zamówił ten egzemplarz we wczesnych latach 90. ubiegłego stulecia. Wybrał wyjątkowo rzadki kolor lakieru, nazwany "Błękitem Malediwów" (Maldives Blue Metallic). Wyprodukowano zaledwie 80 aut w tym kolorze.

BMW 850 Ci sułtana Brunei BMW 850 Ci sułtana Brunei

Jak twierdzi obecny właściciel, oferowany przez niego BMW 850 Ci to jedyny model w tym kolorze, jaki powstał z kierownicą umieszczoną po prawej stronie. W Brunei ruch jest bowiem lewostronny.

Sułtan Brunei nie mógł jeździć ubogo wyposażonym samochodem, dlatego też w jego BMW nie mogło zabraknąć elektronicznie regulowanego zawieszanie z systemem Dynamic Drive Package, czy elektrycznie regulowanej kolumny kierownicy.

BMW 850 Ci sułtana Brunei BMW 850 Ci sułtana Brunei

Co pracuje pod maską tego wyjątkowego samochodu? Model 850 Ci miał dwie wersje, obie napędzane wolnossącym silnikiem V12. Pierwszy z nich miał pojemność 5 litrów i moc 296 koni mechanicznych. Drugi miał 5,4 litra pojemności i moc zwiększoną do 322 KM i taki właśnie samochód należał do sułtana.

Dziwić może jedynie, że kochający samochody, moc i prędkość, a także luksus sułtan Brunei nie zdecydował się na topową odmianę Alpina B12 lub chociaż mocniejsze 850 CSi. Przypomnijmy, że Alpina wypuściła 97 egzemplarzy podrasowanej Serii 8, każda z 5-litrowym V12 o mocy 345 KM.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij