[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

BMW Serii 8 w nowych wersjach - wyciekły szkice

Nie opadł jeszcze kurz po niedawnej prezentacji długo wyczekiwanego BMW Serii 8, a już dotarła do nas informacja o wycieku szkiców patentowych dwóch kolejnych wersji nadwozia.

BMW Serii 8 Gran Coupe - szkic patentowy BMW Serii 8 Gran Coupe - szkic patentowy

Dwie dekady zajęło BMW zrozumienie, że świat potrzebuje nowej Serii 8. Samochód wreszcie się pojawił, zastępując w ofercie Serię 6 Coupe. Teraz wiemy już, że niebawem do wersji Coupe dołączy większa o parę drzwi odmiana Gran Coupe oraz elegancki kabriolet.

Do sieci wyciekły szkice z brazylijskiego urzędu patentowego, które przedstawiają obie wspomniane wyżej wersje nowej Serii 8.

Jak widać na szkicu, BMW Serii 8 Convertible, czyli wersja bez dachu, będzie niemal identyczna jak pokazana oficjalnie odmiana Coupe, tyle że bez stałego dachu.

Subtelnie zmieni się też tylna część samochodu, która będzie przypominać tę z obecnego BMW Serii 6 cabrio. Chodzi o podział tylnej sekcji na dwie części - w jednej chowany jest składany dach, i ona podnosi się w czasie składania i rozkładania, a w drugiej znajduje się przestrzeń bagażowa.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Serii 8 Convertible - szkic patentowy BMW Serii 8 Convertible - szkic patentowy

Bardziej interesujące jest natomiast zdjęcie odmiany Gran Coupe, jako że do tej pory - w przeciwieństwie do cabrio - nie pojawiły się żadne szpiegowskie zdjęcia prototypów.

Samochód został wcześniej zapowiedziany przez zjawiskowy koncepcyjny model BMW M8 Gran Coupe, pokazany wiosną w Genewie. Jak widać na szkicu, wersja produkcyjna zyska nieco zmodyfikowane nadwozie, głównie z przodu i z tyłu samochodu.

REKLAMA

BMW Concept M8 Gran Coupe (Genewa 2018) BMW Concept M8 Gran Coupe (Genewa 2018)

Do napędu nowych wersji posłużą najprawdopodobniej wersje silnikowe zaprezentowane dla BMW Serii 8 Coupe. Przypomnę, że topowym obecnie modelem będzie wersja M850i xDrive, która pod maską kryje 4,4-litrowe V8 biturbo, współpracujące z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Z tej pojemności inżynierowie wycisnęli moc 540 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ma to zapewnić sprint do "setki" w zaledwie 3,7 sekundy, przy maksymalnej prędkości ograniczonej do 250 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Serii 8 2018 BMW Serii 8 2018

Klienci w Europie dostaną możliwość wyboru wariantu dieslowskiego 840d xDrive, napędzanego 3-litrowym, rzędowym silnikiem biturbo o mocy 320 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 680 Nm. Tak wyposażona "ósemka" rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, osiągając maksymalnie 250 km/h.

Nowe BMW Serii 8 pojawi się w Europie w listopadzie tego roku. Daty premiery wersji Gran Coupe i Convertible jeszcze nie znamy. Sądząc jednak po dużych ilościach szpiegowskich zdjęć kabrioletu, będzie on pokazany jako następny i może to nastąpić już niebawem.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij