BMW Serii 8 w nowych wersjach - wyciekły szkice

Nie opadł jeszcze kurz po niedawnej prezentacji długo wyczekiwanego BMW Serii 8, a już dotarła do nas informacja o wycieku szkiców patentowych dwóch kolejnych wersji nadwozia.

BMW Serii 8 Gran Coupe - szkic patentowy
BMW Serii 8 Gran Coupe - szkic patentowy
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 440 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Dwie dekady zajęło BMW zrozumienie, że świat potrzebuje nowej Serii 8. Samochód wreszcie się pojawił, zastępując w ofercie Serię 6 Coupe. Teraz wiemy już, że niebawem do wersji Coupe dołączy większa o parę drzwi odmiana Gran Coupe oraz elegancki kabriolet.

REKLAMA

Do sieci wyciekły szkice z brazylijskiego urzędu patentowego, które przedstawiają obie wspomniane wyżej wersje nowej Serii 8.

Jak widać na szkicu, BMW Serii 8 Convertible, czyli wersja bez dachu, będzie niemal identyczna jak pokazana oficjalnie odmiana Coupe, tyle że bez stałego dachu.

Subtelnie zmieni się też tylna część samochodu, która będzie przypominać tę z obecnego BMW Serii 6 cabrio. Chodzi o podział tylnej sekcji na dwie części - w jednej chowany jest składany dach, i ona podnosi się w czasie składania i rozkładania, a w drugiej znajduje się przestrzeń bagażowa.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Serii 8 Convertible - szkic patentowy
BMW Serii 8 Convertible - szkic patentowy

Bardziej interesujące jest natomiast zdjęcie odmiany Gran Coupe, jako że do tej pory - w przeciwieństwie do cabrio - nie pojawiły się żadne szpiegowskie zdjęcia prototypów.

Samochód został wcześniej zapowiedziany przez zjawiskowy koncepcyjny model BMW M8 Gran Coupe, pokazany wiosną w Genewie. Jak widać na szkicu, wersja produkcyjna zyska nieco zmodyfikowane nadwozie, głównie z przodu i z tyłu samochodu.

REKLAMA

BMW Concept M8 Gran Coupe (Genewa 2018)
BMW Concept M8 Gran Coupe (Genewa 2018)

Do napędu nowych wersji posłużą najprawdopodobniej wersje silnikowe zaprezentowane dla BMW Serii 8 Coupe. Przypomnę, że topowym obecnie modelem będzie wersja M850i xDrive, która pod maską kryje 4,4-litrowe V8 biturbo, współpracujące z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Z tej pojemności inżynierowie wycisnęli moc 540 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ma to zapewnić sprint do "setki" w zaledwie 3,7 sekundy, przy maksymalnej prędkości ograniczonej do 250 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Serii 8 2018
BMW Serii 8 2018

Klienci w Europie dostaną możliwość wyboru wariantu dieslowskiego 840d xDrive, napędzanego 3-litrowym, rzędowym silnikiem biturbo o mocy 320 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 680 Nm. Tak wyposażona "ósemka" rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, osiągając maksymalnie 250 km/h.

Nowe BMW Serii 8 pojawi się w Europie w listopadzie tego roku. Daty premiery wersji Gran Coupe i Convertible jeszcze nie znamy. Sądząc jednak po dużych ilościach szpiegowskich zdjęć kabrioletu, będzie on pokazany jako następny i może to nastąpić już niebawem.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA