BMW X2 Concept - konkurent Audi Q4

BMW podczas salonu w Paryżu oczarowało swoich fanów kolejnym efektownym prototypem. Jednak nie prędko zobaczymy ten model na ulicach miast - debiut wersji seryjnej planowany jest na 2018 rok.

BMW X2 Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe BMW X2 ma być modelem pozycjonowanym wyżej niż X1, ale ma mieć bardzo podobne wymiary i korzystać z tych samych rozwiązań technicznych. Samochód będzie nieco droższy i bardziej prestiżowy - niewykluczone, że jego sylwetka będzie nico nawiązywała to sportowych modeli. Auto ma być bardziej sportową wersją modelu X1, tak jak X4 dla X3 i X6 dla X5. Samochód powstanie na tej samej platformie podłogowej co Mini Countryman.

Wersja koncepcyjna wygląda mało futurystycznie - jest bliska modelowi, który mógłby trafić do produkcji - ale z pewnością cechuje ją sportowy charakter. Z przodu dominują szerokie zderzaki z wielkimi wlotami powietrza, charakterystyczna dla marki osłona chłodnicy, przymrużone klosze reflektorów laserowych oraz ostre kształty lusterek bocznych. Całość dopina żywy pomarańczowy kolor lakier.

Z boku auta, jak i z jego tyłu, łatwo zauważyć szare plastiki chroniące zderzaki przed zarysowaniem, co wydaje się nieco zabawne skoro samochód opisywany jest tak często słowem "sport". Pierwsze wrażenie jest zdominowane przez wielkie, owalne końcówki wydechów - wyglądają tak jakby musiały odprowadzać spaliny z silnika o mocy 400 KM. łatwo zauważyć także bardzo wąskie i futurystyczne klosze tylnych lamp oraz - to smaczek prawie tak dobry jak w legendarnym modelu M1 - dwa logotypy BMW umieszczone na słupkach C.

Futurystyczne kształty Smakowite detale
BMW X2 Concept
BMW X2 Concept

Samochód z pewnością będzie miał napęd na przednie koła oraz w opcji napęd xDrive. Dostępny będzie 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 190 KM, a także trzy wersje wysokoprężnej jednostki 2.0 - 150 KM, 190 KM i 230 KM. Duża szansa, że w ofercie pojawi się także odmiana M-Performance wykorzystująca 2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy rozwijający nawet 300 KM.

BMW X2 Concept zaprezentowano podczas salonu samochodowego w Paryżu. Wersja seryjna będzie konkurowała z Range Roverem Evoque oraz przyszłą premierą Audi - modelem Q4.

REKLAMA