BMW X2: Nowy model w natarciu

Już wiemy, że BMW wprowadzi nowego członka do rodziny serii "X". Będzie to kolejny przedstawiciel crossoverów o stylistyce coupe, czyli w segmencie bardzo modnym dziś. Zobacz, czego możemy się spodziewać po BMW X2.

BMW X2
fot. worldcarfans
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niedawno BMW pokazało kolejną generację najmniejszego członka serii X, czyli X1. A rok temu obchodziliśmy 15-lecie SUV-ów spod znaku BMW. Teraz dostajemy informacje o nowym modelu - BMW X2.

X-dwójka będzie reprezentował bardzo modny dziś segment crossoverów o stylistyce coupe. Możemy się więc spodziewać podobnego auta co X4 oraz X6. Spekuluje się, że nowy crossover wymiarami będzie zbliżony do X1, na którym de facto bazuje. To oznacza, że będziemy mieli do czynienia z pojazdem przednionapędowym, a w mocniejszych i bogatszych odmianach także z napędem 4x4 - xDrive.

Na tym etapie ciężko powiedzieć coś o stylistyce, jako że samochód cały jest w kamuflażu. Jedyne co łatwo zauważyć to linia nadwozia, która w przypadku modeli typu SAV (Sports Activity Vehicle) opada dość gwałtownie w tylnej części. To pozytywnie wpływa na wygląd auta, ale "zabiera" miejsca nad głowami tylnych pasażerów.

Chodzą słuchy, że auto ma być produkowane tylko w wersji 3-drzwiowej, ale jak to plotki, nie do końca można im wierzyć. Na dalsze szczegóły na temat BMW X2 musimy jeszcze poczekać. Jeśli pierwszy prototyp już jeździ to produkcyjna wersja prawdopodobnie ukaże się za rok, a pierwsze sztuki na ulice wyjadą w 2017 roku.

Zobacz również:
REKLAMA