BMW X2 coraz bliżej premiery

Premiera BMW X2 zbliża się wielkimi krokami. Póki co, auto możemy obejrzeć na zdjęciach patentowych, które pojawiły się w sieci.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pamiętacie BMW X2 Concept, który mogliśmy podziwiać podczas salonu samochodowego w Paryżu, jesienią 2016 roku? Auto wprost oczarowało opinię publiczną, swoim drapieżnym "spojrzeniem" i dynamiczną sylwetką.

REKLAMA

W rzeczywistości, produkcyjna wersja będzie znacznie bardziej stonowana. Rywal dla Audi Q4 pojawi się jesienią na frankfurckim salonie, a debiut sprzedażowy nastąpi na przełomie roku.

Jak będzie wyglądało BMW X2, które zobaczymy w sieci dealerskiej? Rąbka tajemnicy uchylają zdjęcia patentowe, które pojawiły się w internecie, a wyciekły z japońskiego biura patentowego.

Z przodu widać znacznie większe, niż w modelu X2 Concept, reflektory, które względem prototypu nieco straciły na drapieżności. Nieco mniejszy jest z kolei grill, zderzaki są mniej agresywne, a lusterka nie wyglądają już tak futurystycznie.

Zwróćcie też uwagę na słupki C. Widać na nich miejsca przeznaczone na logo BMW, zupełnie tak samo, jak w modelu X2 Concept. Czyżby to nowa tradycja, z logo na masce, klapie bagażnika oraz tylnych słupkach?

X2 uzupełni gamę SUV-ów BMW z opadającym dachem, obok X4 i X6. Nowe X2, podobnie jak znana od zeszłego roku nowa generacja BMW X1 oraz najnowszy Mini Countryman, zostało zbudowane na platformie UKL2.

BMW X2 będzie miało zamontowane poprzecznie silniki i w podstawowych wersjach napęd na przednie koła. Wyłącznie w autach przednionapędowych znajdziemy trzycylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o mocach 136 i 116 koni mechanicznych.

Z kolei jedynie odmiany z mocniejszymi silnikami będą oferowane z systemem napędu na obie osie. Samochody te otrzymają silniki czterocylindrowymi. Najsłabszy z nich, benzynowy, dysponuje mocą 192 KM, a najmniejszy z turbodiesli osiąga moc 150 koni mechanicznych.

Jeśli gama silnikowa będzie podobna, jak w przypadku aut serii X1, to najmocniejsze czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne będą rozwijały taką samą moc, wynoszącą 231 koni, która na cztery koła będzie przenoszona za pośrednictwem 8-stopniowego automatu.

Na rok 2019 planowana jest także wersja M Performance. Najmocniejsze BMW X2 będzie wyposażone w turbodoładowany trzylitrowy sześciocylindrowy silnik benzynowy, który będzie osiągał moc 326 koni mechanicznych.

Więcej szczegółów, a także pierwsze oficjalne zdjęcia i informacje odnośnie napędów i wyposażenia, poznamy bliżej września, kiedy to odbędą się targi motoryzacyjne we Frankfurcie. Jedną z premier będzie właśnie nowe BMW X2.

REKLAMA