BMW X2 już oficjalnie

BMW zaprezentowało wreszcie najnowszego SUV-a o nazwie X2, który uzupełnia gamę bawarskiego producenta.

BMW X2
BMW X2

Nowe BMW X2 to kolejny SUV marki, uzupełniający gamę, która ma już w swoim składzie wszystkie numery - od X1 do X7. A pomyśleć, że jeszcze tak niedawno jedynym SUV-em od BMW był model X5...

BMW X2 bazuje na modelu X1, ale jest od niego... krótszy i niższy. Sylwetką bardziej przypomina rozrośniętego hatchbacka, niż tradycyjnego crossovera. Uwagę zwracają jednak masywne nadkola, pokaźnych rozmiarów klosze lamp i wysoko umieszczone światła przeciwmgłowe. Nie zapominając o nowości - logo BMW umieszczonym na słupkach C.

BMW X2
BMW X2

W zależności od wybranej wersji, BMW X2  może wyglądać bardziej off-roadowo lub bardziej sportowo. W bazowych wersjach występują czarne lub lakierowane w kolorze nadwozia nakładki na nadkola i progi, natomiast odmiany X2 M Sport mają plastiki w kolorze Frozen Grey oraz sportowy tylny zderzak z dyfuzorem.

Wewnątrz BMW X2 ma klasycznie wyglądającą deskę rozdzielczą, gdzie wbrew obecnym trendom zastępowania przycisków kolejnymi dotykowymi ekranami, roi się od guzików i pokręteł. Ekran systemu informacyjno-rozrywkowego ma przekątną 6 cali i wyrasta z konsoli środkowej. Droższe wersje otrzymują 8,8-calowy wyświetlacz.

BMW X2
BMW X2

Na Starym Kontynencie BMW X2 będzie oferowane w trzech wersjach. Bazowa X2 sDrive20i napędzana jest 2-litrowym silnikiem czterocylindrowym TwinPower Turbo o mocy 192 KM i 280 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy i rozpędzenie się do 227 km/h.

Diesle będą natomiast oferowane w dwóch wersjach - X2 xDrive20d oraz X2 xDrive25d. Oba modele napędza 2-litrowy silnik TwinPower Turbo o mocy 190 KM lub 231 KM. Współpracując z 8-biegową przekładnią Steptronic auto przyspiesza w mocniejszej wersji od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy.

REKLAMA