Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW X2 - konkurent dla Audi Q2

BMW planuje uzupełnienie gamy modelu X1 o wersję z nadwoziem o linii coupé. BMW X2, bo o nim mowa, pojawi się na rynku w przyszłym roku. My wytropiliśmy zamaskowane auta podczas prowadzonych testów drogowych i torowych.

Pierwszy raz Bawarczycy poinformowali o pracach nad małym SUV-em o linii coupé podczas ubiegłorocznego paryskiego salonu samochodowego. Na stoisku BMW można było wówczas oglądać Concept X2. Produkcyjną wersję modelu X2 zobaczymy już w tym roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem.

Do sprzedaży auto trafi w kilka miesięcy później uzupełniając gamę bawarskich SUV-ów z nadwoziem o opadającej linii dachu. W tym momencie BMW będzie dysponowało trzema modelami w tym segmencie – X2, X4 oraz X6.

Oczekiwany BMW X2, podobnie jak znana od zeszłego roku nowa generacja BMW X1 oraz najnowszy Mini Countryman, został zbudowany na platformie UKL2. Będzie miał więc zamontowane poprzecznie silniki i w podstawowych wersjach napęd na przednie koła. Tylko odmiany z mocniejszymi silnikami będą oferowane z systemem napędu na wszystkie koła. Tylko w autach przednionapędowych znajdziemy więc trzycylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o mocach 136 i 116 koni mechanicznych.

Samochody z napędem 4x4 będą oferowane tylko z silnikami czterocylindrowymi. Najsłabszy z nich benzynowy dysponuje mocą 192 KM, a najmniejszy z turbodiesli osiąga moc 150 koni mechanicznych. Jeśli gama silnikowa będzie podobna jak w przypadku aut serii X1 to najmocniejsze czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne będą rozwijały taką samą moc wynoszącą 231 koni, która na cztery koła będzie przenoszona za pośrednictwem 8-stopniowego automatu.

Na rok 2019 planowana jest także wersja M Performance. Najmocniejsze BMW X2 będzie wyposażone w turbodoładowany trzylitrowy sześciocylindrowy silnik benzynowy, który będzie osiągał moc 326 koni mechanicznych.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Obie marki są znakomite. Czasami jak jestem w Polsce pożyczam właśnie BMW lub Audi w wypożyczalni Panek - mają kilka takich samochodów do wyboru.
    Teodor_11, 2017-04-27 14:51:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij