REKLAMA

BMW X2 - konkurent dla Audi Q2

BMW planuje uzupełnienie gamy modelu X1 o wersję z nadwoziem o linii coupé. BMW X2, bo o nim mowa, pojawi się na rynku w przyszłym roku. My wytropiliśmy zamaskowane auta podczas prowadzonych testów drogowych i torowych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy raz Bawarczycy poinformowali o pracach nad małym SUV-em o linii coupé podczas ubiegłorocznego paryskiego salonu samochodowego. Na stoisku BMW można było wówczas oglądać Concept X2. Produkcyjną wersję modelu X2 zobaczymy już w tym roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem.

Do sprzedaży auto trafi w kilka miesięcy później uzupełniając gamę bawarskich SUV-ów z nadwoziem o opadającej linii dachu. W tym momencie BMW będzie dysponowało trzema modelami w tym segmencie – X2, X4 oraz X6.

REKLAMA

Oczekiwany BMW X2, podobnie jak znana od zeszłego roku nowa generacja BMW X1 oraz najnowszy Mini Countryman, został zbudowany na platformie UKL2. Będzie miał więc zamontowane poprzecznie silniki i w podstawowych wersjach napęd na przednie koła. Tylko odmiany z mocniejszymi silnikami będą oferowane z systemem napędu na wszystkie koła. Tylko w autach przednionapędowych znajdziemy więc trzycylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o mocach 136 i 116 koni mechanicznych.

Samochody z napędem 4x4 będą oferowane tylko z silnikami czterocylindrowymi. Najsłabszy z nich benzynowy dysponuje mocą 192 KM, a najmniejszy z turbodiesli osiąga moc 150 koni mechanicznych. Jeśli gama silnikowa będzie podobna jak w przypadku aut serii X1 to najmocniejsze czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne będą rozwijały taką samą moc wynoszącą 231 koni, która na cztery koła będzie przenoszona za pośrednictwem 8-stopniowego automatu.

Na rok 2019 planowana jest także wersja M Performance. Najmocniejsze BMW X2 będzie wyposażone w turbodoładowany trzylitrowy sześciocylindrowy silnik benzynowy, który będzie osiągał moc 326 koni mechanicznych.

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA