BMW X5 2018 - tak może wyglądać nowa generacja

BMW X5 czwartej generacji według niepotwierdzonych jeszcze informacji będzie występować pod fabrycznym kodem G05. Auto zostanie zbudowane na nowej płycie podłogowej.

BMW X5 (G05) 2018 Schulte Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 283 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa płyta podłogowa, na której zostanie zbudowane BMW X5 nosi nazwę CLAR (Cluster Architecture). X5 będzie pierwszym modelem, zbudowanym na na te platformie. Posłuży ona później przy projektowaniu samochodów od serii 3 do 7. W konstrukcji auta inżynierowie wykorzystają szereg lekkich materiałów - od włókna węglowego, przez aluminium aż po stopy magnezu. To odciąży X5, o ile kg? Tego na razie nie wiemy, ale trendy w motoryzacji pokazują, że może być to o ok. 100 kg.

REKLAMA

Uspokajamy. BMW nie zdecyduje się na przeszczepienie trzycylindrowego silnika benzynowego (1,5 l) do X5. Samochód będzie natomiast wyposażony czterocylindrowe silniki, ale nie zabraknie szcześcio- i ośmiocylindrowych motorów. Co więcej do gamy prawie na pewno dołączy hybrydowa wersja plug-in, która pozwoli wykrzesać 700 KM mocy. Tak, auto pojawi się pod szyldem M Power.

X5 2018 może wyróżniać się jeszcze większymi, niż w obecnej generacji "nerkami" charakterystycznym dla samochodów BMW. Obok nich zobaczymy reflektory, podobne kształtem do tych z obecnej serii 7. Te zapewne w całości będą zbudowane z diód LED. Sylwetka auta naszym zdaniem będzie jeszcze bardziej masywniejsza niż ma to miejsce w obecnej X5. Po raz pierwszy samochód może zostać zaprezentowany na przyszłorocznych targach we Frankfurcie, a być może już teraz, na wrześniowym salonie w Paryżu zobaczymy zapowiedź w postaci auta koncepcyjnego.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA