BMW X5 M i X6 M w edycji Black Fire

BMW X5 M i BMW X6 M w wersji Black Fire to czarne perły w bawarskiej rodzinie. Co niesie ze sobą specjalna edycja?

BMW X5 M Black Fire
BMW X5 M Black Fire
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 289 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW pokazało dwa swoje flagowe SUV-y, podrasowane fabrycznie przez M Performance, w wyjątkowej wersji oznaczonej Black Fire, czyli czarny ogień.

Jak sama nazwa wskazuje, auta są kruczoczarne, dzięki lakierowi o nazwie Sapphire Black Metallic. Czarny jest także grill oraz potężne, 21-calowe felgi. Nakładki na lusterka są z ciemnego karbonu, natomiast zaciski... no cóż. Te dla odmiany są niebieskie.

W kabinie oprócz czerni w postaci skóry Merino, mamy również sporo skóry czerwonej (Mugello). Nie mogło oczywiście zabraknąć gdzieniegdzie fortepianowego lakieru. Seria oznaczona jest tu i ówdzie emblematami Black Fire.

Co do kierownicy, ta może być obszyta skórą i czerwoną nicią lub bez dopłaty zamieniona na obicie z alcantary i niebieskie przeszycia. Ta druga wersja, widoczna na zdjęciach, wygląda naprawdę dobrze.

Pod maską bez zmian. Ten sam 4,4-litrowy silnik V8 TwinPower o mocy 575 KM i potężnym momencie obrotowym 750 Nm. Sprint do "setki" trwa zaledwie 4,2 sekundy.

Modele BMW X5 M Black Fire oraz BMW X6 M Black Fire trafią do sprzedaży w sierpniu tego roku, a głównym rynkiem będą Niemcy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby taki samochód zamówić i jeździć nim po Polsce.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA