REKLAMA

BMW X5 M i X6 M w sprzedaży – znamy ich ceny

W polskich salonach sprzedaży debiutują właśnie topowe odmiany SUV-ów X5 oraz X5, sygnowane literą „M”, a także te z dopiskiem „Competition”. Znamy ich ceny.

BMW X5 M i X6 M Materiały prasowe
BMW X5 M i X6 M
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 279 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW X5 M oraz BMW X6 M to potężne SUV-y, napędzane silnikami o ogromnej mocy. Tak w wielkim skrócie można określić oba pojazdy, ale przyznacie, że taki opis to o wiele za mało. Dość powiedzieć, że w wydaniu Competition na przyspieszenie od 0 do 100 km/h potrzebują mniej niż 4 sekund.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

BMW X5 M i X6 M – ile kosztują w Polsce?

Jak podaje polski importer BMW, ceny BMW X5 M rozpoczynają się od poziomu 599 000 złotych, a BMW X6 M od 612 300 złotych. Jeśli chodzi o jeszcze bardziej podrasowane odmiany Competition, to w przypadku BMW X5 M Competition mówimy o kwotach zaczynających się od 670 318 złotych, a dla BMW X6 M Competition cena startuje od poziomu 683 618 złotych.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

BMW X5 M i X6 M – silnik i napęd

Do napędu topowych odmian obu SUV-ów posłuży silnik M TwinPower Turbo V8 o pojemności 4,4 litra. Maszyneria ta generuje maksymalną moc 600 KM i moment obrotowy na poziomie 750 Nm.

Napęd przenoszony jest na wszystkie koła z pomocą systemu Active M Differential, za pośrednictwem automatycznej przekładni M Steptronic o ośmiu przełożeniach. Taki zestaw – moc, moment obrotowy i skuteczny napęd czterech kół zapewnia iście wyczynowe osiągi.

Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h modele X5 M i X6 M potrzebują zaledwie 3,9 sekundy. Maksymalna prędkość jest fabrycznie ograniczona do 250 km/h, ale zakup opcjonalnego pakietu M Driver's Package podnosi poprzeczkę elektronicznej blokady do poziomu 290 km/h.

Ale to nie koniec świetnych wiadomości dla tych, którzy planują zakup jednego z tych rasowych SUV-ów. Za odpowiednią dopłatą wybrać można bowiem wariant Competition dla obu modeli. Co daje ta opcja? Całkiem sporo.

W odmianie Competition silnik BMW X5 M oraz X6 M został wzmocniony i dysponuje mocą maksymalną 625 KM, natomiast moment obrotowy wzrósł do poziomu 750 Nm. Oczywiście ma to wpływ na osiągi, bo oba SUV-y przyspieszają do „setki” w 3,8 sekundy. Maksymalna prędkość pozostaje niezmieniona.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA