REKLAMA

BMW X7 jako luksusowy pick-up

BMW nie ma w ofercie pick-upa. Ale gdyby tylko chciało, grupa stażystów wskazała właśnie świetną bazę. Jest nią duży SUV BMW X7.

BMW X7 jako pick-up Materiały prasowe
BMW X7 jako pick-up
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 408 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Projekty studentów mają to do siebie, że prezentują zazwyczaj odważne pomysły. W ostatnich latach lubi się nimi chwalić Skoda. Ostatnim takim autem jest – nota bene również pick-up – model Mountiaq, oparty na Skodzie Kodiaq.

REKLAMA

Inne ciekawe projekty pick-upów, które nie trafią do produkcji seryjnej to primaaprilisowy żart w postaci BMW M3 pick-up oraz przygotowany przez inżynierów Hondy pick-up na bazie Hondy Civic Type R.

Teraz grupa 12 stażystów BMW dostała za zadanie zbudowania auta swoich marzeń. Jako bazę wykorzystano przeznaczony do utylizacji egzemplarz testowy BMW X7 w wersji xDrive40i. Swoją drogą jeśli takie próbne wersje miałyby trafić na przemiał, byłoby to daleko idące marnotrawstwo, zgodzicie się chyba?

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - niskie koszty eksploatacji

REKLAMA

REKLAMA

BMW X7 jako pick-up Materiały prasowe
BMW X7 jako pick-up

Wróćmy jednak do projektu stażystów z wydziału Konstrukcji Samochodów Koncepcyjnych i Technologii fabryki BMW w Monachium. Zbudowali oni pick-upa, dodajmy bardzo eleganckiego pick-upa, który przystosowany jest do przewozu motocykli.

Siedmiomiejscowe BMW X7 musiało stracić ostatni rząd siedzeń, stając się pięciomiejscowym pick-upem. Przestrzeń bagażowa uzyskana w ten sposób ma 140 cm długości. Za mało, żeby zmieścić tam pełnowymiarowy motocykl, ale studenci znaleźli na to sposób i dodali specjalną konstrukcję do przewozu jednośladów.

Ciekawostką jest fakt, że przeróbki i pozbycie się sporych ilości karoserii zaowocowało zmniejszeniem masy samochodu o 200 kilogramów. Co z kolei jest z korzyścią dla ładowności, o ile ktokolwiek zdecydowałby się na przewożenie towarów tym luksusowym BMW, którego pakę wyłożony drewnem tekowym.

Zobacz także: przełomowy model Volkswagena, o którym mało kto wiedział

REKLAMA

BMW X7 jako pick-up Materiały prasowe
BMW X7 jako pick-up

Do pomalowania nadwozia wykorzystano lakier z palety BMW Individual, o nazwie Tanzanite Blue Metallic. W połączeniu z chromem i eleganckim drewnem pick-up na bazie BMW X7 prezentuje się znakomicie. Trochę razi jedynie wykończenie tyłu i zamontowanie dość zwyczajnie wyglądających prostych kloszy oraz brzydkiej czarnej blendy.

Czy BMW pick-up ma szansę na produkcję seryjną? Nie, a na pewno nie w tej wersji. BMW nie ma raczej aspiracji na zaistnienie na rynku aut użytkowych. Mercedes ze swoją Klasą X, opartą zresztą na Nissania Navara, to co innego, bo marka spod znaku gwiazdy od dawna wiedzie prym w wielu segmentach pojazdów użytkowych.

Z drugiej strony jednak, opracowanie przez studentów podobnego projektu i zaprezentowanie go światu jest doskonałym sposobem na sondowanie opinii publicznej. A jak wiemy, od tego wiele zależy. A wy jak sądzicie, pick-up od BMW ma rację bytu?

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA