REKLAMA

BMW X7 w limitowanej serii Edition Dark Shadow

BMW X7 pojawi się na rynku w modnej ostatnio wersji z ciemnym nadwoziem i czarnym wykończeniem, zastępującym chrom. Auto będzie ściśle limitowane.

BMW X7 Edition Dark Shadow BMW X7 Edition Dark Shadow
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 499 700 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Chromowane detale rządzą na rynku od wielu lat. Wygląda na to, że w końcu ten kolor zaczyna się przejadać, bo popularność zdobywają w ostatnim czasie wersje wykończone czarnym lakierem. Poświęciliśmy nawet temu zjawisku osobny materiał.

W przypadku BMW X7 Edition Dark Shadow mamy do czynienia nie tylko z zastąpieniem chromu elegancką czernią. Limitowana do zaledwie 500 egzemplarzy wersja otrzyma też między innymi metalizowany lakier specjalny BMW Individual w kolorze „mroźnym szarym arktycznym”. To pierwszy raz, kiedy ten wysokiej jakości lakier został zastosowany w modelu BMW X.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Trzeba przyznać, że BMW X7 Edition Dark Shadow prezentuje się imponująco i zwraca na siebie uwagę. Producent nazywa go nawet w komunikacie prasowym „przedmiotem kolekcjonerskim”. My tak daleko nie idziemy, bo ograniczenie serii do pół tysiąca sztuk nie wystarczy, żeby ze zwykłego – bądź co bądź – SUV-a zrobić klasyka za życia.

BMW X7 Edition Dark Shadow

Wracając do wyparcia chromu czernią, ten rodzaj wykończenia znajdziemy, oprócz obramowań szyb bocznych, maskownic słupka B i C oraz podstaw lusterek zewnętrznych, także na obramowaniu i grillu atrapy chłodnicy, skrzelach i końcówkach rur wydechowych.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Ale to nie koniec, bo bardziej dynamiczny charakter wersji specjalnej mają podkreślić elementy karoserii wzięte żywcem z pakietu sportowego M. Wśród nich znajdą się także 22-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich w stylistyce V Spoke w matowym kolorze Jet Black z ogumieniem mieszanym – o różnej szerokości z przodu i z tyłu. Wisienką na torcie ma być rasowy dźwięk sportowego układu wydechowego M.

Oprócz wersji w metalizowanym kolorze „mroźnym szarym arktycznym”, dostępnej wyłącznie dla BMW X7 Edition Dark Shadow, od sierpnia 2020 r. w zakładzie BMW w Spartanburgu wykorzystane będą także kolejne lakiery specjalne BMW Individual, jak niemetalizowany Urban Green oraz metalizowany Grigio Telesto.

Na koniec zajrzyjcie do galerii zdjęć, by osobiście ocenić efekty prac ekipy BMW. X7 w tej wersji i na tych fotografiach prezentuje się naprawdę imponująco.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA