REKLAMA

BMW X7 – znamy polskie ceny

Nowe BMW X7, zaprezentowane nieco ponad miesiąc temu, to mocny rywal Mercedesa GLS. Poznaliśmy właśnie cenę SUV-a.

BMW X7 Materiały prasowe
BMW X7, fot. BMW
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 408 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tak dużego SUV-a BMW jeszcze nie miało. I zarazem tak kontrowersyjnie zaprojektowanego – z wielkimi „nerkami” i pudełkowatym nadwoziem. Mimo tego BMW X7 jest bardzo zgrabnym kolosem. Z dużym grillem przyjemnie kontrastują wąskie klosze reflektorów, które wyglądają jak przymrużone oczy.

Z profilu nowy SUV też broni się z godnością. Dosłownie, bo ma bardzo wyważone i „dostojne” proporcje, przez które nie wygląda ociężale. Podobny efekt przynosi stylizacja tyłu auta, która nie zdradza, że mamy do czynienia z takim dużym pojazdem.

Ile mierzy nowy BMW X7? Długość sięga 5,16 metra, szerokość to 2 metry, a wysokość 1,8 metra. Z kolei rozstaw osi to pokaźne 3,1 metra. W porównaniu do niemałego BMW X5 to zupełnie inna liga pod kątem wymiarów i przestronności wnętrza.

Zobacz także: BMW M340i - przedsmak nowej M3

REKLAMA

REKLAMA

BMW X7 Materiały prasowe
BMW X7, fot. BMW

Pozostając przy kabinie, ta pomieści do siedmiu pasażerów, w standardowo oferowanych trzech rzędach foteli. Przy czym ostatni rząd nie jest „karną ławką”, a pełnoprawnym miejscem, gdzie pasażerowie skorzystają z podłokietników, uchwytów na kubki czy gniazd USB. Za nimi zmieści się jeszcze 326 litrów bagażu, które w razie potrzeby można zwiększyć – składając kolejne rzędy foteli – aż do 2120 litrów.

Do napędu BMW X7 posłużą 6-cylindrowe silniki benzynowe i Diesla. W wersji xDrive40i będzie to 340-konna benzyna, xDrive30d to 265-konny diesel, a M50d to diesel o mocy 400 KM. Wszystkie jednostki sparowane są z 8-biegową przekładnią Steptronic, a napęd przenoszony jest na cztery koła za pomocą systemu xDrive. W wersji M50d i opcjonalnie w xDrive40i montowany jest sportowy dyferencjał sygnowany znaczkiem „M”.

Zobacz także: BMW Serii 8 Convertible - pierwsze zdjęcia

REKLAMA

BMW X7 Materiały prasowe
BMW X7, fot. BMW

Na pokładzie nie zabraknie licznych systemów wspierających kierowcę i zwiększających bezpieczeństwo, jak asystenci ostrzegający przed opuszczeniem pasa ruchu, z ochroną przed zderzeniami bocznymi, asystent omijania czy ostrzeganie przed jazdą pod prąd i ruchem poprzecznym. Samochód będzie jechał niemal samodzielnie, oczywiście w zakresie dopuszczonym obecnymi przepisami.

Nowe BMW X7 powstaje w amerykańskiej fabryce BMW w Spartanburgu, skąd trafi do sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku. Jego ceny na polskim rynku prezentują się następująco:

  • xDrive 40i (340 KM) - od 402 100 złotych
  • xDrive 30d (265 KM) - od 393 000 złotych
  • M50d (400 KM) - od 483 800 złotych

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA