Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW Z2 – będzie rywal dla Mazdy MX-5?

BMW Z2 BMW Z2

Podobno na światło dzienne wypłynie on w 2014 roku. BMW buduje go by zaspokoić potrzeby klientów poszukujących niedrogich, sportowych aut do weekendowej zabawy. Z2 ma być przygotowane według sprawdzonego przepisu - niewielkie rozmiary, miękki dach, niska masa i napęd na tylną oś. Niektórzy mówią, że zamiast napędu na tył BMW zastosuje napęd na wszystkie koła, ale mamy nadzieję, że tak się nie stanie, albo chociaż zostawi klientowi możliwość wyboru interesującej go wersji.

Model Z2 będzie częścią nowej rodziny - serii 2 - i zapewne przejmie jednostki napędowe, planowane dla tej nowej familii. Można sę więc spodziewać, że pod maskę trafi dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy w wersjach o mocy od 170 do 270 KM. Na celowniku znajduje się podobno także dwulitrowy diesel, w 184- lub 204-konnej wersji.

Trzymamy kciuki za ten projekt i mamy nadzieję, że wraz z kabrioletem pokaże się również wersja coupe.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Wszystko fajnie, ale nasunęły mi się takie dwie sugestie, a mianowicie:1) Jeśli tak mają wyglądać przyszłe wersje BMW (kształt przednich reflektorów i tylnych lamp) to ja wychodzę;2) MX - 5 i tak rulez.
  ~Samuraj, 2011-06-21 15:00:03
 • avatar
  zgłoś
  W Bawarii trwają prace nad niewielkim i stosunkowo niedrogim, sportowym roadsterem.
  auto motor i sport, 2011-06-21 08:10:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij