BMW Z4 Concept – zapowiedź roadstera

Podczas wystawy Pebble Beach Concours d’Elegance niemiecki producent zaprezentował koncepcyjną wersję nowej generacji roadstera Z4.

BMW Z4
BMW Z4

Fani niemieckiej marki od lat zastanawiali się czy bawarska marka zbuduje następcę popularnego roadstera, czyli modelu Z4. Druga generacja tego auta jest na rynku już od wielu lat – pokazana została na salonie samochodowym w Detroit w 2008 roku, czyli 9 lat temu – a o następcy do tej pory niewiele się mówiło. Aż do teraz.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

BMW Z4
BMW Z4

BMW Z4 Concept to samochód, który zapowiada wygląd i rozwiązania techniczne, które znajdziemy w seryjnym modelu. Samochód, który widzicie na zdjęciach garściami czerpie z designu koncepcyjnego BMW serii 8, które poznaliśmy kilka miesięcy temu. BMW Z4 ma zatem znacznie ostrzejsze kształty niż poprzednik oraz bardzo duże „nerki”, czyli charakterystyczny kształt osłony chłodnicy.

REKLAMA

BMW Z4
BMW Z4

W oczy rzucają się także wielki przedni spliter, wykończone błyszczącym metalem pałąki za fotelami pasażerów i lampy poprowadzone niemal przez całą szerokość tyłu samochodu. Wielu zauważa także, że kształt klapy bagażnika, która zarysowana jest w kształt spojlera, przypomina nieco modele BMW projektowane przez kontrowersyjnego projektanta Chrisa Bangle’a.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Z4
BMW Z4

Samochód, jak przystało na auto koncepcyjne, wygląda dość ekstrawagancko. Jednak idziemy o zakład, że kształt takich elementów jak reflektory przednie i tylne, a także deska rozdzielcza, która bardzo mocno nachylona jest w kierunku kierowcy, będą bardzo podobnie wyglądały w wersji seryjnej. Kto wie, może BMW w specjalnej wersji modelu zaoferuje także dwukolorową tapicerkę – taką jak ta w koncepcie, w której jeden fotel jest czarny, a drugi brązowy.

REKLAMA

BMW Z4
BMW Z4

Pod maską znajdą się z pewnością silniki cztero- i sześciocylindrowe ze znanym z BMW M2 podwójnie doładowanym 3.0 o mocy 370 KM włącznie. Niewykluczone, że trzecia generacja modelu Z4 – wersję seryjną powinniśmy poznać w 2018 roku – otrzyma także napęd elektryczny lub hybrydowy.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Z4
BMW Z4

BMW Z4 Concept zostało zaprezentowane podczas Pebble Beach Concours d’Elegance.

REKLAMA