[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

BMW Z4 – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym w Paryżu, rok po premierze prototypu, zadebiutowała nowa generacja BMW Z4.

BMW Z4 - Paryż 2018 BMW Z4 - Paryż 2018, fot. Szymon Piaskowski

Trzecia generacja BMW Z4 pojawia się po dziewięciu latach od zakończenia produkcji pierwszego modelu i dwóch latach od uśmiercenia drugiej odsłony bawarskiego samochodu.

Opinie dotyczące wyglądu nowej Z4 są skrajne. Jedni widzą w nim przód Abartha 124 Spider, inni zaś Mercedesa-AMG GT. Z kolei tylna część nasuwa skojarzenia z Mercedesem. Takich skojarzeń nie da się uniknąć, bo na przestrzeni lat projektanci aut próbowali już chyba wszystkiego, jeśli chodzi o kształty reflektorów i innych elementów nadwozia.

REKLAMA

BMW Z4 - Paryż 2018 BMW Z4 - Paryż 2018, fot. Szymon Piaskowski

Widziałem samochód na żywo i przyznam, że wygląda o wiele lepiej, niż na zdjęciach. Z długą maską i wyważonymi proporcjami. Choć przyznam, że wciąż większe wrażenie zrobił na mnie BMW Concept Z4, pokazany rok temu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Premierze nowego BMW Z4 smaczku dodaje też inny fakt. Bo przecież na bazie tego modelu powstać ma nowa generacja Toyoty Supry, na którą z niecierpliwością czekają fani japońskich coupe.

REKLAMA

BMW Z4 - Paryż 2018 BMW Z4 - Paryż 2018, fot. Szymon Piaskowski

Pod maskę BMW Z4 M40i trafił rzędowy, sześciocylindrowy silnik, który z pojemności trzech litrów wyciska moc 340 koni mechanicznych. Pozwala to na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h na poziomie 4,6 sekundy. Jak na auto tej klasy – zupełnie wystarczająco.

Specjaliści z M GmbH postawili w tej wersji na sportowe zawieszenie z regulacją tłumienia, wyczynowy dyferencjał oraz hamulce o większej średnicy. Rozkład masy pomiędzy osie jest idealny i wynosi 50:50. Z kolei brak sztywnego hardtopu z powodzeniem rekompensuje lżejszy i bardziej efektowny dach płócienny.

REKLAMA

BMW Z4 - Paryż 2018 BMW Z4 - Paryż 2018, fot. Szymon Piaskowski

Nie wspomniałem jeszcze o wnętrzu. Jest nowocześnie, pełno tu wyświetlaczy, włącznie z przeziernym na przedniej szybie oraz wirtualnym kokpitem. W wyposażeniu znajdzie się między innymi zestaw audio Harman Kardon.

Nowe BMW Z4 pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2019 roku, ale wcale nie w wersji First Edition. Na początek będzie to Z4 30i, a dopiero bliżej połowy roku zobaczymy w salonach rasową wersję M40i.

Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym Paris Motor Show 2018

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij