BMW Z4 – celuje w Porsche!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Auto w swojej najnowszej wersji będzie posiadało bardzo popularny, składany dach metalowy, który po raz pierwszy pojawił się grubo ponad 10 lat temu w Mercedesie SLK.

Z-czwórka otrzyma bardziej przysadziste, muskularne nadwozie i szeroką nerkę w przedniej części nadwozia - charakterystyczną dla przyszłych modeli BMW. Bawarczycy już dziś zapowiadają, że ich nowy roadster ma konkurować nie z SLK, tylko ze sportowym Porsche Boxsterem.

Dlatego nowa Z-czwórka, w odróżnieniu od obecnego modelu, otrzyma same potężne jednostki napędowe. Pod jej maską ma się znaleźć m.in. świetny 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik Twin Turbo, a nawet 4-litrowa V-ósemka o mocy 420 koni mechanicznych, pochodząca z najnowszej M-trójki.

Podobno między przednie koła ma zawitać także, po raz pierwszy w tym modelu, silnik wysokoprężny. Jeśli tak, to niemal pewne jest, że będzie to 3-litrowy turbodiesel Twin Turbo, rozwijający moc 286 koni mechanicznych.

Wszystkie Z-czwórki mają otrzymać system Efficient Dynamics, pomagający zredukować zużycie paliwa, emisję CO2 i wyłączający silnik na przykład podczas stania w korkach. Auto bazuje na płycie podłogowej obecnego BMW 3 i posiada tylny napęd.

Produkcja nowego Z4 ma zostać przeniesiona z fabryki BMW w Południowej Karolinie do Regensburga, leżącego na terytorium Niemiec.

Źródło: Automedia

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA