REKLAMA

BMW Z4 – wielki powrót roadstera

Nowa generacja BMW Z4 ujrzała wreszcie światło dzienne. Rok po debiucie udanego prototypu mamy już pełny obraz tego, jak wygląda niemiecki roadster w pełnej krasie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Trzecia generacja BMW Z4 pojawia się po dziewięciu latach od zakończenia produkcji pierwszego modelu i dwóch latach od uśmiercenia drugiej odsłony bawarskiego samochodu.

Internet obiegają skrajne opinie dotyczące wyglądu nowej Z4. Jedni widzą w nim przód Abartha 124 Spider, inni zaś Mercedesa-AMG GT. Z kolei tylna część nasuwa skojarzenia z Mercedesem. Takich skojarzeń nie da się uniknąć, bo na przestrzeni lat projektanci aut próbowali już chyba wszystkiego, jeśli chodzi o kształty reflektorów i innych elementów nadwozia.

Mnie samochód bardzo się podoba – z długą maską i wyważonymi proporcjami, choć przyznam, że wciąż większe wrażenie robi na mnie BMW Concept Z4, pokazany rok temu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

REKLAMA

REKLAMA

Premierze nowego BMW Z4 smaczku dodaje też inny fakt. Bo przecież na bazie tego modelu powstać ma nowa generacja Toyoty Supry, na którą z niecierpliwością czekają fani japońskich coupe.

Pokazane przez producenta zdjęcia przedstawiają rasową odmianę BMW Z4 M40i First Edition. Jeśli zauważyliście literę „M”, to zapewne spodziewacie się czegoś naprawdę mocnego. I tak też w zasadzie jest.

Pod maskę tego modelu trafił rzędowy, sześciocylindrowy silnik, który z pojemności trzec litrów wyciska moc 340 koni mechanicznych. Pozwala to na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h na poziomie 4,6 sekundy. Jak na auto tej klasy – zupełnie wystarczająco.

REKLAMA

Specjaliści z M GmbH postawili w tej wersji na sportowe zawieszenie z regulacją tłumienia, wyczynowy dyferencjał oraz hamulce o większej średnicy. Rozkład masy pomiędzy osie jest idealny i wynosi 50:50. Z kolei brak sztywnego hardtopu z powodzeniem rekompensuje lżejszy i bardziej efektowny dach płócienny.

Nie wspomniałem jeszcze o wnętrzu, ale to zobaczyć możecie na zdjęciach. Jest nowocześnie, pełno tu wyświetlaczy, włącznie z przeziernym na przedniej szybie oraz wirtualnym kokpitem. W wyposażeniu znajdzie się między innymi zestaw audio Harman Kardon.

Nowe BMW Z4 pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2019 roku, ale wcale nie w wersji First Edition. Na początek będzie to Z4 30i, a dopiero bliżej połowy roku zobaczymy w salonach rasową wersję M40i. Z kolei za niespełna miesiąc producent obiecał ujawnić więcej detali technicznych.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA