BMW Z5 - pierwsze informacje

BMW Z5 naturalnie zastąpi model Z4, którego drugie wcielenie jest na rynku od 2009 roku. Bawarski roadster to bardzo dobre auto, ale jego technologia już jest nieco przestarzała i teraz czas na następce. Oto, co nas czeka w BMW Z5.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy roadster z Monachium będzie prawdopodobnie większy i szerszy od obecnego modelu. Spekuluje się, że może zostać zbudowany w podobnej technologii, co i3 czy i8.

Linia nowej "zetki" zostanie bez zmian, długa maska, krótkie zwisy nadwozia i nisko poprowadzona linia dachu to cechy charakterystyczne modeli Z od BMW. Na zdjęciach zamaskowanego auta widać, że metalowa konstrukcja dachu zostanie zastąpiona tradycyjnym, materiałowym. Prawdopodobnie inżynierowie chcą zaoszczędzić na masie.

Na fotografiach widać też tradycyjne reflektory, które zapewne w produkcyjnej wersji zostaną zastąpione LED-ami, a może nawet laserami. Tego na razie nie wiadomo. Nie jest też pewne co do wnętrza, czy BMW zdecyduje się na całkiem nowy projekt kabiny, czy jedynie zmodernizuje tą z Z4.

BMW zrobi prawdopodobnie to, co Porsche zrobiło z Boxsterem, znikną jednostki 6-cylindrowe, choć nie całkiem. Bazowym silnikiem będzie "dwulitrówka" o mocy 190 KM. Ten sam motor ma mieć moc 245 i 270 KM. Możliwe, że pojawi się też wersja hybrydowa. Nie zabraknie oczywiście odmiany M i tu znajdziemy silnik R6 o mocy nawet 425 KM.

Kiedy BMW Z5 pojawi się na rynku? Tego na razie nie wiadomo. Biorąc pod uwagę fakt, że samochód przechodzi już drogowe testy, być może zostanie zaprezentowany pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Ale to na razie jest czystą spekulacją.

Zobacz także:
REKLAMA