[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW Z8 Steve'a Jobsa na sprzedaż

Steve Jobs znany był z tego, że często zmieniał samochody, których nawet nie rejestrował. Inaczej było z tym BMW Z8, który ma nawet rejestrację z nazwiskiem właściciela.

BMW Z8 Steve'a Jobsa BMW Z8 Steve'a Jobsa

Steve Jobs, twórca sukcesu firmy Apple, znany był ze swoich niekonwencjonalnych pomysłów. Na przykład jeździł swoim Mercedesem SL 55 AMG, na którym nie było tablic rejestracyjnych. Choć wśród opinii publicznej krążyło wiele plotek na ten temat, okazało się, że Jobs po prostu wykorzystywał lukę w kalifornijskim prawie.

Według tamtejszych przepisów, kierowca ma aż sześć miesięcy na zarejestrowanie nowozakupionego samochodu. Twórca firmy Apple zawarł więc umowę z lokalną firmą leasingową, by ta dostarczała mu co pół roku nowy egzemplarz, a stary - półroczny - trafiał do dalszej sprzedaży. Rzecz jasna, za każdym razem był to taki sam srebrny Mercedes SL 55 AMG...

REKLAMA

REKLAMA

BMW Z8 Steve'a Jobsa BMW Z8 Steve'a Jobsa

Inaczej było w przypadku BMW Z8, które Jobs odebrał od dealera w październiku 2000 roku, a więc już 17 lat temu. Podobno namówił go do tego Larry Ellison, szef firmy Oracle. Na tablicy rejestracyjnej znalazło się tu wprost nazwisko wizjonera, wraz z oznaczeniem modelu - JOBS Z8.

Co ciekawe, w wyposażeniu samochodu znalazł się telefon. Na siedem lat przed tym, jak iPhone zrewolucjonizował rynek telefoniczny, Steve Jobs korzystał z aparatu... Motoroli. Podobno nie był z niego zadowolony...

REKLAMA

BMW Z8 Steve'a Jobsa BMW Z8 Steve'a Jobsa

Auto napędzane jest 4,9-litrowym silnikiem V8 pochodzącym z BMW M5 E39. Z 400 KM mocy i 500 Nm momentu obrotowego udaje się uzyskać przyspieszenie do "setki" w czasie 4,7 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Z8 Steve'a Jobsa BMW Z8 Steve'a Jobsa

Steve Jobs sprzedał samochód trzy lata później jego obecnemu właścicielowi. W tym czasie auto zostało co prawda sprzedane bliżej nieokreślonemu, wysoko postawionemu przedstawicielowi branży technologicznej, ale szybko mu się znudziło i wróciło do obecnego posiadacza.

REKLAMA

BMW Z8 Steve'a Jobsa BMW Z8 Steve'a Jobsa

Z przebiegiem 15,2 tys. mil na liczniku i zacnym pochodzeniem, BMW Z8 trafi teraz na aukcję RM Sotheby's. Mówi się, że podczas grudniowej aukcji, mającej odbyć się w Nowym Jorku, samochód osiągnie cenę z pułapu nawet 400 tys. dolarów.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij