BMW dołącza do oferty dwa mocne modele

Ci, którzy czekali na mocną wersję BMW Serii 1 lub 2 z "jedynie słusznym" sześciocylindrowym rzędowym silnikiem wreszcie się doczekali. Do oferty BMW mają trafić odmiany 140i oraz 240i.

BMW M2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Liczba 40 w nazwie modelu nie oznacza oczywiście pojemności 4 litrów, ale źle też nie jest, bo pod maską pracuje 3-litrowa jednostka R6 z podwójną turbosprężarką. Jak podaje BMW Blog, taki silnik ma wkrótce pojawić się w Serii 1 oraz 2. 

BMW "jedynka" będzie dostępna jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback, a Serię 2 zobaczymy w odmianach coupe i cabrio. Wersja z dopiskiem 40i pojawiła się po raz pierwszy w BMW Serii 3 po faceliftingu oraz w nowym X4 M40i.

Spodziewana moc aluminiowego silnika to 340 KM. To ma pozwolić na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund i prędkość maksymalną ograniczoną, jak wszystkie mocne auta z Niemiec do 250 km/h.

BMW jako jedna z niewielu marek będzie oferowała jeszcze manualną skrzynię biegów, choć spodziewamy się, że większość klientów zdecyduje się na 8-biegową przekładnię automatyczną. W standardzie moc będzie trafiała na koła tylne, za dopłatą oferowany będzie napęd xDrive.

Zobacz także:
REKLAMA