BMW i Inside Future

W Las Vegas BMW zaprezentowało pierwszą przymiarkę do nowej generacji modeli serii „i”. 

BMW i Inside Future
BMW i Inside Future
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Futurystyczny pojazd przygotowany przez BMW wygląda jak połączenie łodzi z samochodem na szczudłach. Ten dziwaczny wehikuł, bez wątpienia przyciąga uwagę - jest zapowiedzią modelu i-Next, którego premierę przewidziano na 2021 rok.

REKLAMA

BMW i Inside Future
BMW i Inside Future

Najważniejsze okazuje się w nim wnętrze. Wszelkie urządzenia pokładowe są sprzężone z siecią, by umożliwić autu samodzielne, czyli automatyczne poruszanie się po drogach. Elementy obsługi oraz informacje wyświetlane na ekranie zależą od tego, czy auto jedzie „samo” czy jednak kieruje nim kierowca. Gdy ten zdecyduje, że woli być pasażerem system nawigacyjny wyświetli na monitorze informację o tym, czy na wybranej trasie w ogóle jest możliwa jazda w pełni lub chociaż częściowo autonomiczna.

BMW zwraca uwagę na kolejną kwestię dotyczącą jazdy autonomicznej – jak będziemy spędzać czas podczas podróży. W drugim rzędzie foteli czekają więc wygodne poduszki, a na podłodze – zestaw książek. 

BMW przy okazji prezentuje nową technologię prezentacji danych -  HoloActive Touch. Zamiast klasycznego ekranu zastosowano obraz wyświetlany na konsoli centralnej. Nie będzie więc fizycznych przycisków, a tylko wyświetlane w tej technologii wirtualne, obsługiwane dotknięciem konsoli lub gestami rejestrowanymi przez kamerę o wysokiej czułości.

BMW i Inside Future
BMW i Inside Future

Po dotknięciu palcem odpowiedniego pola w menu kierowca usłyszy cichy dźwięk i poczuje pod palcem lekki impuls przypominający wibracje takie, jak w smartfonie. Obydwa sygnały to potwierdzenie, że wybrana przez kierowcę funkcja została aktywowana. Poniżej krótka prezentacja działania tego rozwiązania:

REKLAMA