BMW i3 Concept Coupe – debiut w Los Angeles

To nie odległa wizja, która nie opuści desek wystaw, już w przyszłym roku auto wyjedzie na drogi.

BMW i3 Concept Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 169 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Concept Coupe to nic innego jak sportowa (?) wersja konceptu i3. Rozstaw osi pozostał na tym samym poziomie (2570 mm), natomiast pozostałe wymiary to długość x szerokość x wysokość: 3964 x 1768 x 1555 mm. Coupe ma nieco przestylizowany przód, drzwi i nowe boczne progi. Zmieniono też tylną część i zderzak. Mimo tych modyfikacji od razu widać, że Concept Coupe pochodzi z linii „i3”. W nadkolach znajdziemy 20-calowe felgi.

REKLAMA

Na pokładzie znajdziemy system informacyjno-rozrywkowy oraz układ iDrive z przyciskami umieszczonymi na konsoli centralnej. Wnętrze utrzymane jest w dwu-kolorowej tonacji. Drewno pochodzi z drzew eukaliptusa, niektóre elementy wykonane są z polerowanego aluminium.

Moc pochodzi z elektrycznego silnika o mocy 170 KM i maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm. Na jednym ładowaniu można przejechać maksymalnie do 160 kilometrów. Oprócz odmiany elektrycznej, BMW i3 w wersji 5-drzwiowej będzie również oferowane jako hybryda typu plug-in, wyposażona w dodatkowy silnik spalinowy o pojemności 1,5 litra, pełniący rolę generatora ładującego akumulator.

Zobacz także:
REKLAMA