BMW i3 Shadow Sport Edition - elektryczny cień

BMW i3 Shadow Sport Edition miało swoją oficjalną premierę na targach motoryzacyjnych w Los Angeles i zostało stworzone głownie z myślą o tamtejszym rynku. Co w nim takiego specjalnego?

BMW i3 Shadow Sport Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 169 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW i3 Shadow Sport Edition wyróżnia się przede wszystkim wyglądem, ale i zmiany techniczne są tu znaczne. Na plastikową karoserię nałożono czarny, połyskujący lakier Fluid Black oraz przyciemniono szyby. Specjalna wersja elektrycznej "beemki" ma też utwardzone, sportowe zawieszenie i 19-calowe felgi z całorocznymi oponami. Wnętrze i3 Shadow Sport Edition, które tworzy się z "kosmicznych" materiałów, utrzymano w ciemnej kolorystyce z niebieskimi akcentami.

Nie ma słowa o zmianach w jednostce napędowej, ale tutaj prawdopodobnie pracuje ten sam, co w testowanym przez nas egzemplarzu silnik elektryczny o mocy 170 KM i 249 Nm. To pozwala na przyspieszenie do pierwszych 100 km/h w czasie siedmiu sekund i osiągnięcie 150 km/h. BMW wspomniało, że 22-kilowatowe baterie, w trybie Comfort wystarczą na przejechanie do 160 km.

Niestety, BMW i3 Shadow Sport Edition będzie oferowane tylko w USA, za co najmniej $47,400.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA