[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

BMW i3 - face lifting i bonus

BMW przeprowadziło facelifting swojego elektrycznego modelu i3. Dodatkowo prezentuje też jego usportowioną wersję i3S, której sprint do setki zajmie poniżej 7 sekund.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

Popularność elektrycznych samochodów rośnie. Podobnie jak konkurencja ze strony producentów, w końcu co rusz dochodzą nas słuchy o planach elektryfikacji ze wszystkich największych koncernów. Nie dziwi więc fakt, że po 4 latach na rynku BMW zdecydowało się na odświeżenie swojego pierwszego elektrycznego hatchbacka.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

Zmiany wprowadzone w nowym i3 są kosmetyczne, a najbardziej rzucają się w oczy poszerzone nadkola oraz zmieniony przedni zderzak. Dodatkowo pojawiły się tu nowe w pełni ledowe reflektory. Z tyłu również zmieniły się lampy oraz zderzak, a gdy I3 odwróci się do nas profilem, będziemy mogli dostrzec srebrny pasek nad linią bocznych szyb.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

Pod maską pozostał ten sam elektryczny silnik o mocy 170 KM, dzięki niemu auto przyspiesza do 100 w 7,2 sekundy. Na jednym ładowaniu auto może przejechać do 200 km, zasięg zwiększa się przy wyborze Range Extendera, czyli silnika spalinowego ładującego akumulatory. Z tym dodatkiem zasięg i3 zwiększa się do 330 km.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

Model i3S debiutujący przy okazji faceliftingu jest usportowioną wersją i3. Z zewnątrz odróżnia go przedni zderzak oraz szersze nadkola skrywające felgi o średnicy 20 cali, które również są szersze od tych znanych ze zwykłej i3.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

Jednak zmiany stylistyczne to nie wszystko. BMW obniżyło zawieszenie o 10 mm, a silnik generuje teraz 184 zelektryzowanych koni mechanicznych. Dzięki zmianom i3S przyspiesza do 100 km/h w 6,9 sekundy, a według producenta sportowa wersja będzie miała taki sam zasięg jak zwykłe i3.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

Producent nie zdradza jeszcze cen ani daty rozpoczęcia produkcji, niezależnie od tego nowemu i3 przyjdzie się zmierzyć z rosnącą konkurencją ze strony największych rywali.

BMW i3 po face liftingu BMW i3 po face liftingu

6,9 sekundy do setki? BMW i3S, mimo że jest elektryczny, przyspiesza do setki jak hot hatch.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 165 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij