REKLAMA

BMW i4 – oficjalna premiera elektrycznego sedana

BMW i4 zostało oficjalnie zaprezentowane. I choć nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ogólne pojęcie o tym nowym elektrycznym sedanie możemy wam przekazać.

BMW i4 fot. materiały prasowe
BMW i4

Rok temu, podczas wirtualnego salonu samochodowego w Genewie, BMW prezentowało model Concept i4, który był bezpośrednią zapowiedzią samochodu, pokazanego dziś już w wersji produkcyjnej. Przyznać trzeba, że z zewnątrz zmian jest stosunkowo niewiele, ale tak też zapowiadał w Genewie producent.

BMW i4 zostało oficjalnie zaprezentowane. I choć nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ogólne pojęcie o tym nowym elektrycznym sedanie możemy wam przekazać.

Oznacza to przede wszystkim potężny grill z przerośniętymi nerkami, element charakterystyczny dla nowych modeli marki. Tutaj wygląda to nawet nieźle, bo też prawdopodobnie zaczęliśmy się już do tego przodu przyzwyczajać. Wypełnienie owego grilla stanowi powierzchnia przypominającą tę z elektrycznego iX, za którą ukrytych jest szereg czujników.

BMW i4fot. materiały prasowe
BMW i4

Producent zapowiada, że pod względem sportowego wyglądu, ale i najlepszego w klasie prowadzenia, przy zerowej lokalnej emisji, BMW i4 ma być prawdziwym BMW. Przełoży się na to z pewnością maksymalna moc, określona w topowym wariancie na szalone 530 KM, co ma pozwolić przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie około 4 sekund. Napędzane będą tu oczywiście wszystkie cztery koła.

Dostępny będzie również oczywiście wariant bazowy, z napędem na – a jakże – tylną oś. Ma dysponować mocą w okolicach 270 KM, co w zupełności wystarczy do bardzo sprawnego poruszania się. A ponieważ BMW i4 jest samochodem w pełni elektrycznym, pozostaje pytanie o zasięg. Producent mówi tu o maksymalnie aż 590 km w cyklu WLTP (prawdopodobnie przy akumulatorze 80 kWh), ale też w ofercie znajdą się różne warianty nie tylko mocy napędu, ale i pojemności akumulatorów. Tak czy inaczej 590 km to już bardzo dobry, żeby nie powiedzieć świetny, wynik.

Więcej dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni i już teraz z niecierpliwością czekamy na oficjalną prezentację i podanie pełnych detali technicznych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA