Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW i5 coraz bliżej

BMW i5 będzie trzecim modelem bawarskiej marki w elektrycznej rodzinie BMW. Najnowsze informacje mówią o tym, że i-piątka będzie powiększoną wersją znanego nam już i3.

BMW i grill BMW i8 grill

BMW i5 będzie trzecim elektrycznym modelem, prawdopodobnie produkowanym w lipskich zakładach montażowych. Nowy "elektryk" jest już w fazie ostatnich testów, choć data jego oficjalnej premiery nie jest znana. Ian Robertson, członek zarządu BMW, w wywiadzie dla Autocar stwierdził, że istnieją dwie koncepcje trzeciego modelu z rodziny "i'. Pierwsza zakłada rozciągnięcie i-trójki do auta typu mini-MPV, a druga stworzenie sedana. 

Robertson pytany, czy BMW zdecyduje się na premierę w przyszłym roku, w 100. rocznicę powstania marki, odpowiedział wymijająco: "Patrzymy wstecz na to, co było 100 lat temu, ale bardziej patrzymy w przyszłość". Prawdopodobne jest zatem, że Bawarczycy pokażą koncept modelu i5 w przyszłym roku, a później dopiero nastąpi jego debiut. Choć to wszystko są na razie czyste spekulacje.

Nie jest również pewne, czy auto faktycznie będzie nazywało się i5 oraz to, jaki będzie miało napęd. Mówi się o hybrydowym napędzie typu plug-in lub czysto elektrycznym.  Oprócz tego, BMW planuje także wdrożenie konkurenta dla Toyoty Mirai, którą już jeździliśmy. Wodorowy sedan z Bawarii ma oferować zasięg nawet do 700 km.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij