BMW i5 - elektryczny crossover

Bawarska rodzina modeli z literą "i" w nazwie zaczyna się rozrastać. Nadal nie ustają spekulacje na temat nowego modelu i5, który będzie elektrycznym crossoverem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 169 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW będzie w najbliższych latach mocno stawiać na rozwój modeli z serii "i". Pomiędzy modelami i3 oraz i8 jest dość spora luka. Prawdopodobnie wypełni ją przedstawiciel segmentu sportowo-rekreacyjnego o nazwie i5. Jakiś czas temu wysoki rangą przedstawiciel bawarskiego koncernu zdradził, że raczej będzie to model zasilany elektrycznie aniżeli wersja z napędem hybrydowym. Silnik spalinowy może się jednak pojawić jako opcja, która poszerzy zasięg takiego pojazdu.

Płyta podłogowa, która zostanie wykorzystana do budowy nowego modelu nazywa się FSAR. Auto najprawdopodobniej otryzma nazwę i5. Elektryczny crossover będzie w dużej mierze zbudowany przy wykorzystaniu włókna węglowego. Niewykluczone, że auto będzie dostępne także w wersji sedan. Na pewno będzie to model, który ma zachęcić rodziny do kupna auta elektrycznego.

Na razie niewiadomo zbyt wiele na temat nowego samochodu. Przedstawiciele BMW zdradzili jednak, że firma nie zamierza brać udziału w wyścigu na maksymalny zasięg, tak jak robią to inni producenci. Na premierę nowego modelu przyjdzie jeszcze poczekać. Źródła mówią o końcu dekady, czyli przed 2020 rokiem raczej nie zobaczymy go na ulicach.

fot. RM Car Design

Zobacz także:
REKLAMA