BMW i5 w 2021 - tak może wyglądać

BMW i5 ma wyjechać na drogi w 2021 roku. Bawarski koncern szykuje aut wielkością zbliżone do BMW serii 5. Elektryczny samochód ma osiągać nawet 750 km zasięgu.

BMW i5 Schulte Design
BMW i5 od Schulte Design

"Nowe BMW i5 będzie uzasadnieniem naszych roszczeń do bycia liderem technologii aut elektrycznych" - powiedział serwisowi auto motor und sport, Klaus Fröhlich szef działu badawczego w BMW. Podstawowy wariant ma oferować aż 550 km zasięgu, zaś za dopłatą będzie można zamówić wydajniejsze akumulatory, które pozwolą na zwiększenie zasięgu BMW i5 aż do 750 km.

"Piątka" spod szyldu "i" ma być czterodrzwiowym autem z nadwoziem coupé w stylu BMW 5 GT. Wydajność zespołu napędowego ma być na poziomie wersji z silnikami 6- i 8-cylindrowymi. A z kolei ilość energii jaką akumulator będzie w stanie zmagazynować może wynieść nawet 110 kWh. Do tego Bawarski koncern wykorzysta nowy rodzaj ogniw w akumulatorach. Nowy model szykowany na 2021 rok, będzie motorem napędowym do przeszczepienia technologi i dynamicznego rozszerzenia gamy modelowej.

Na nieoficjalnej wizualizacji, którą pokazujemy jako jedyni w Polsce widać podobieństwo do i8. Przednie reflektory i rozciągnięty "grill" wyglądają jak żywcem przejęte ze sportowej hybrydy BMW. Z kolei z tyłu samochód ma przypominać BMW i3 (słupek "C"), z tą jednak różnicą, że tylna szyba będzie o wiele bardziej rozciągnięta i nachylona.

Prawdopodobnie nie potwierdzą się informację, że i5 będzie crossoverem. Nie tylko nasze zdjęcie to wyklucza, ale także rysunki patentowe, które nie tak dawno trafiły do internetu z japońskiego urzędu patentowego.

BMW i5 zobaczymy dopiero w 2021 roku, gdyż koncern zamierza zaoferować w tym modelu tryb jazdy autonomicznej, a to wymaga ogromnej ilości pracy, badań i testów. Czy uda się to osiągnąć? Czas pokaże.

REKLAMA