BMW i8 Spyder - poczekamy dłużej

BMW i8 to udany model marki z Bawarii. Auto, które powstaje w fabryce w Lipsku cieszy się popularnością, mimo że jego cena jest dość wysoka. Naturalne jest, że media oraz fani dopytują o wersję tego modelu z otwartym dachem.

BMW Group
BMW iVision Spyder CES 2016
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwotnie mówiło się, że BMW wprowadzi na rynek i8 Spyder w roku 2017 lub 2018. Tak jednak się nie stanie, gdyż firma ma inne plany. Niemcy obawiają się, że debiut tego modelu może być zagrożony przez premierę innego, ekologicznego auta spod znaku "i". W przyszłym roku BMW zamierza pokazać światu model i5 i to na nim opierać będzie się strategia promocyjna i marketingowa.

Z drugiej strony BMW nie chce budować i8 Spyder na bazie bieżącego modelu. Wszystko dlatego, że auto od początku było projektowane jako coupe i przebudowywanie i8 pod wersję Spyder może być dla marki kosztowne. Z drugiej strony bawarska marka chce najpierw wprowadzić modyfikacje do zwykłej wersji i8 i to jest priorytetem.

"BMW i8 sprzedaje się bardzo dobrze i gama modelowa nie potrzebuje rozszerzenia" - stwierdził anonimowy pracownik BMW w rozmowie z serwisem Motoring. Wydaje nam się, że tu właśnie jest przysłowiowy "pies pogrzebany". Po co inwestować w i8 Spyder, generować dodatkowe koszty, skoro zysk na sprzedaży i8 jest zadowalający dla firmy i jej akcjonariuszy? Odpowiedź jest zbędna. Na razie i8 Spyder zostaje odłożone na półkę i nie wiadomo czy trafi do seryjnej produkcji. Koncepcyjny model i8 z otwartym dachem został pokazany przez BMW w 2012 roku, a tym miesiącu, w Las Vegas na targach CES pokazano nową wersję konceptu. 

Zobacz także:
REKLAMA