BMW i8 face lifting w przyszłym roku

W 2017 roku na drogi wyjedzie odświeżone i8. Bawarski koncern szykuje mocniejsze auto z większym niż dotychczas zasięgiem.

BMW i8
BMW i8 Safety Car
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Odświeżone i8 ma zostać pokazane w przyszły roku, trzy lata po debiucie auta na rynku. Niepotwierdzone przez BMW doniesienia wskazują, że i8 po zmianach ma mieć o 15 KM mocniejszy układ napędowy. To nie duży przyrost mocy, który zapewne będzie wynikał ze zmiany oprogramowania sterującego.

BMW i8 ma układ napędowy, w skład którego wchodzi 3-cylindrowy silnik benzynowy turbo o poj. 1,5 l i mocy 231 KM, który napędza oś tylną. Przednia jest zasilana przez elektryczną jednostkę napędową o mocy 131 KM (96 kW). Moc całego układu to 362 KM. Zatem jeśli wierzyć doniesieniom zza Odry po liftingu auto będzie zapewniać moc 377 KM. Przełoży się to na osiągi, przez co i8 do 100 km/h powinno przyspieszać poniżej 4,4 sekundy.

Co ciekawe, do i8 po liftingu ma zostać przeszczepiony zestaw akumulatorów z auta pełniącego rolę samochodu bezpieczeństwa w Formule E. Tamten pojazd ma akumulatory o pojemności 10 kWh, podczas gdy w produkcyjnym modelu stosowane są baterie o poj. 7,1 kWh.

Zastosowanie akumulatorów o większej pojemności wydłuży zasięga auta. Obecnie wynosi on 440 km, oczywiście jest on zależny od wielu czynników. Podobnie jak i ilość kilometrów, którą samochód jest w stanie pokonać w trybie elektrycznym – do 30 km.

Poza tym w odświeżonym i8 BMW ma także zmodyfikować zawieszenie, głównie wymieniając sprężyny i amortyzatory. Być może wraz z face liftingiem do gamy modelowej BMW wprowadzi także i8 Spyder, o którym plotkuje się od dawna.

Zobacz także:
REKLAMA