BMW i8: oficjalnie wersja produkcyjna!

Rodzina "i" od BMW powiększa się właśnie o drugiego członka - i8. W asyście mniejszych i3 wjechał na scenę we Frankfurcie, a wkrótce pojawi się też w sprzedaży.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Linia elektrycznych BMW spod znaku "i" to główny temat na stoisku BMW we Frankfurcie. Właśnie zaprezentowano oficjalnie nowy model - i8.

W porównaniu do konceptu i8 został delikatnie wygładzony i pozbawiony pewnych elementów (np. prześwitujących drzwi, które wciąż otwierają się do góry, czy "laserowych" świateł, które będą dostępne jako opcja). Ważąca 1490 kg hybryda korzysta z dwóch silników - 3-cylindrowego benzynowego turbo o pojemności 1,5-litra i mocy 231 KM (320 Nm przekazywane jest poprzez 6-stopniowy automat na tylne koła) a także elektrycznego o mocy 131 KM, który napędza przednią oś. W sumie i8 produkuje 362 KM i 570 maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie do "setki" trwa 4,4 sekundy.

Pomimo doskonałych osiągów i8 ma zadowalać się średnio zaledwie 2,5 l/100 km. i8 potrafi również pojechać na "prądzie" - nawet 35 km (z prędkością do 120 km/h). W sumie zasięg wynosi 500 km.

Standardowo w nadkolach i8 kręcą się 20-calowe felgi, które mogą być zastąpione przez ultra-lekkie karbonowe. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdują się m.in. kamera cofania i widoku z góry, wyświetlacz head-up, system zapobiegania kolizji i wykrywania pieszych.

BMW i8 ma trafić do produkcji jeszcze w tym roku. Klienci, aby mieć takie auto w garażu, będą musieli wysupłać około pół miliona złotych.

amis

Zobacz także:
REKLAMA