BMW na Poznań Motor Show 2016

Już za kilka dni wystartuje Poznań Motor Show 2016, czyli kolejna edycja odrodzonych targów poznańskich. Każdego roku impreza przyciąga co raz więcej uczestników i wystawców. Jednym z nich będzie na pewno BMW.

BMW Group
BMW M760Li xDrive

W tym roku marka BMW na targach Poznań Motor Show swoją wystawę przygotowała pod hasłem "Driving luxury". Na stoisku bawarskiej marki będzie można podziwiać najbardziej topowe modele w gamie BMW. Obok serii 6, nowej "7", nie zabraknie BMW i8 oraz linii BMW Individual, stworzoną z myślą o tych najbardziej wybrednych. Odwiedzający będą mogli zobaczyć próbki ekskluzywnych materiałów, które są dostępne w programie BMW Individual - specjalne skóry, kolory lakierów, listwy wykończeniowe czy też elementy wyposażenia dodatkowego.

W tym roku BMW obchodzi 100 lecie istnienia bawarskiego koncernu pod hasłem "Next 100 years". Na targach w Poznaniu fani motoryzacji w specjalnej strefie "Vision gate" będą mogli doświadczyć tego, co być może pojawi w samochodach BMW w ciągu następnych kilkudziesięciu lat.

Najważniejszą premierą BMW na Poznań Motor Show będzie BMW M760Li xDrive, czyli Seria 7 z 12-cylindrowym silnikiem benzynowym M Performance TwinPower Turbo. Samochód z mocą 600 KM osiąga 100 km/h w 3,9 sekundy. M760Li xDrive po raz pierwszy pokazano w Genewie, a jego kolejny przystanek to Poznań Motor Show 2016. Wisienką na torcie będzie BMW i8 w limitowanej serii w kolorze Protonic Red.

Najważniejszą premierą od MINI w Poznaniu będzie MINI Cabrio, które jest  wyposażone w materiałowy dach. Ten można otwierać i zamykać w czasie 18  sekund. Oba procesy możemy przeprowadzić przy prędkości do 30 km/h. Oprócz  Cabrio na stoisku pojawi się również wprowadzony na rynek pod koniec  zeszłego roku MINI Clubman. 

REKLAMA