BMW opuszcza Formułę 1 – to już potwierdzone!

Formuła 1
W GP Francji Robert Kubica powrócił do ścigania i zajął świetne 4. miejsce. Ten wynik powtórzył tydzień później w Silverstone.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W notatce na stronie teamu czytamy, że decyzja taka podjęta została w dniu wczorajszym na posiedzeniu zarządu. BMW nadal ma uczestniczyć w sportach motorowych, a pieniądze, jakie do tej pory były wydawane na istnienie zespołu BMW Sauber, mają być przeznaczone na rozwój nowych technologii.

"Tylko trzy lata zajęło nam wdrapanie się na czołowe pozycje w Formule 1. Niestety, w tym sezonie nie byliśmy w stanie sprostać naszym oczekiwaniom." - powiedział dr Klaus Draeger, członek zarządu BMW.

"Jako że decyzję o zaprzestaniu startów w Formule 1 podjęliśmy wczoraj, na razie nie mamy żadnego scenariusza dotyczącego dalszych losów siedziby BMW Sauber w Monachium i Hinwil." - dodaje Draeger.

Przypomnijmy, że w latach 1982-1985, BMW jako firma dostarczająca silniki zespołowi Brabham, odniosło 8 zwycięstw w Formule 1. Co więcej w 1983 r. Nelson Piquet zdobył tytuł mistrza świata w bolidzie Brabham BMW.

W latach 2000-2005 BMW wraz z Williamsem odniosło dziesięć zwycięstw, natomiast przed nastaniem ery teamu BMW Sauber, Niemcy mieli na koncie 19 wygranych grand prix i 33 pole position.

W 2006 roku, czyli w pierwszym roku startów BMW Sauber, team z Hinwil zajął piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a rok później był drugi. Jedyne zwycięstwo jak do tej pory dla niemiecko-szwajcarskiego temu odniósł Robert Kubica w zeszłorocznym Grand Prix Kanady.

Krążą plotki, że nasz rodak  w przyszłym sezonie będzie kierowcą teamu Ferrari, w którym ma zastąpić kontuzjowanego ostatnio Felippe Massę.

 

Zobacz również:
REKLAMA