BMW potwierdza X7

W ciągu trzech lat pojawi się na rynku nowe BMW X7. Będzie to największy i najbardziej luksusowy SUV niemieckiej marki. Auto będzie kosztować powyżej 100 tys. dolarów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas wywiadu dla magazynu Automotive News, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za rozwój produktów w BMW poinformował, że nowy model X7. Nie zdradził zbyt wiele szczegółów poza tym, że auto będzie bardzo luksusowe i pomieści w swym wnętrzu cztery osoby na indywidualnych fotelach. Niewykluczone, że pojawi się także wersja wyposażona w trzy rzędy siedzeń. Cennik będzie się otwierał ceną w okolicach 100 tys. dolarów.

BMW zamierza uderzyć modelem X7 w segment luksusowych SUV-ów, gdzie niedawno zadebiutował Bentley Bentayga i za chwile dołączy Rolls-Royce Cullinan, który będzie współdzielił niektóre rozwiązania właśnie z BMW X7. W drodze jest także Mercedes-Maybach GLS.

To jednak nie wszystkie nowości bawarskiej marki. W najbliższym czasie pojawi się takze model Serii 8 lub 9. Auto nie otrzymało jeszcze finalnej nazwy, ale będzie to nowy model flagowy, pozycjonowany powyżej "siódemki", która otrzymała niedawno dwie specjalne wersje. Poza luksusowym SUV-em w gamie pojawi się także kompaktowy crossover. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to model X2 będzie miał premierę w przyszłym roku.

REKLAMA