BMW serii 5 - nowe filmy wideo

Nowe BMW serii 5
BMW 5 szóstej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Według zapowiedzi przedstawicieli niemieckiej marki nowa "piątka", oznaczona jako F10, miała być najładniejszym BMW wszechczasów. Czy tak jest w rzeczywistości - sami oceńcie. Natomiast na pierwszych zdjęciach auta widać, że z przodu upodobniło się ono do nowej serii 7, natomiast tył przywodzi na myśl "trójkę" Coupe. 

Tak, jak donosili nasi szpiedzy, długość nowej "piątki" zwiększyła się niewiele (z 4841 do 4899 mm), natomiast znacznie urósł rozstaw osi, bo z 2888 do 2968 mm. Ten drugi wymiar sprawia, że teraz wygodnie na swoich miejscach będą mogli się rozsiąść nie tylko pasażerowie pierwszego, ale też drugiego rzędu.

Pod maską auta znajdą się na początku cztery silniki benzynowe do wyboru oraz trzy wysokoprężne. Moc tych pierwszych waha się od 204 przez 258 do 306 koni mechanicznych w przypadku jednostek sześciocylindrowych, natomiast na szczycie oferty widnieje 407-konna V-ósemka z układem Twin Turbo.

Trzy turbodiesle mają moc 184 koni mechanicznych w modelu 520d, 204 konie mechaniczne w 523d oraz 245 konie mechaniczne w autach oznaczonych jako 530d. Nawet z najsłabszym z silników BMW serii 5 to auto dynamiczne. Według zapewnień producenta przyspiesza ona do 100 km/h w czasie 8,1 s i jedzie z prędkością maksymalną 227 km/h.

Standardowo silniki, oprócz najmocniejszego 4,4-litrowego, łączone będą z sześciostopniowymi przekładniami ręcznymi. Opcjonalnie zaś oferowana będzie nowa 8-stopniowa przekładnia automatyczna, które współpracuje w najszybszym BMW serii 5 z jednostką V8 pod maską. 

Wszystkie wersje nowej "piątki" wyposażone są w pakiet EfficientDynamics, którego zadaniem jest redukcja zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W jego skład wchodzą: system odzyskiwania energii podczas hamowania, wskaźnik wyboru optymalnego przełożenia oraz aktywne wloty powietrza do chłodnicy.

Ponadto, dla obniżenia masy samochodu, wiele elementów nowego BMW wykonanych zostało z lekkiego aluminium. Są to między innymi drzwi, osprzęt silnika, czy też podzespoły układu jezdnego. W "piątce", w odróżnieniu od poprzednika, zastosowano nowe, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. To kolejny uśmiech w stronę ekologii.

Jak na limuzynę wyższej klasy przystało, wyposażenie nowej piątki będzie bardzo bogate. Dotyczy to zarówno elementów podnoszących komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Wraz z nową "piątką" po raz pierwszy w BMW zadebiutuje system ConnectedDrive, skupiający w sobie asystenta parkowania, układ ostrzegający o możliwości wystąpienia kolizji, system start/stop i aktywny tempomat.

Opcjonalnie oferowane są układ ostrzegający o przekroczeniu pasa jezdni, układ informujący o ograniczeniach prędkości oraz system pomagający widzieć w nocy (BMW Night Vision) i wyświetlacz typu head-up display, przekazujący informacje na przedniej szybie. 

Zapraszamy do obszernej galerii BMW serii 5 (w pasku po lewej) oraz do obejrzenia filmu przedstawiającego nowy model bawarskiej marki:

 

 

 

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA