BMW serii 5 - nowy system widoku 360 stopni

BMW serii 5 w najnowszej odsłonie otrzyma fabryczne oznaczenie generacji G30. Auto stylistycznie upodobni się do większej "siódemki".

Schulte Design
BMW serii 5 G30 Schulte Design

Jak może wyglądać nowa "piątka" pokazują wizualizacje, które prezentujemy jako jedyni w Polsce. Duże "nerki", czyli charakterystyczna osłona chłodnicy oraz reflektory kształtem zbliżone do serii 7. To powinny być dwa główne elementy, które będą wyróżniać nową "piątkę". Do tego nowy zderzak z światłami LED do jazdy dziennej. Z tyłu lampy również będą kształtem nawiązywać do topowej limuzyny BMW z tą różnicą, że zabraknie chromowanej listwy łączącej oba klosze.

REKLAMA

Nowa generacja serii 5 będzie oferowana w nadwoziu typu sedan, kombi (Touring), a w przyszłym roku poznamy wariant Gran Turismo. Co ciekawe z oferty "piątki" może zniknąć wersja silnikowa 535i, BMW w jejej miejsce wprowadzić 540i, tak jak było to w przypadku serii 3.

Nowy system widoku 360

"Remote View 3D", to nowy system, który zadebiutuje w BMW. Za pomocą aplikacji w telefonie kierowca będzie mógł oglądać swój samochód poprzez widok "z góry". Idea jest taka, co podkreśla BMW, że w dowolnym momencie właściciel sprawdzi, co dzieje się z jego samochodem, czy nikt niepowołanie nie kręci się obok. Coś dla lubiących gadżety.

BMW Remote View 360

Dieta odchudzająca

Seria 5 G30 w porównaniu do poprzedniczki zostanie odchudzona o 100 kg. To zasługa nowej płyty podłogowej, która została skonstruowana ze stopu aluminium i magnezu. Nowa generacje będzie zasilana przez silniki benzynowe cztero- i sześciocylindrowe oraz V8 (M5). Moc jednostek będzie zawierała się w przedziale od 200 do 450 KM. Plotki dotyczące silnika trzycylindrowego okazały się nieprawdziwe.

Wysokoprężne jednostki będą oferować od 150 do 350 KM. Nie zabraknie również wariantu hybrydowego, który zostanie przeszczepiony z nowego BMW 740e iPerformance. Czyli dwulitrowy motor TwinPower Turbo, który oferuje 258 KM mocy (400 Nm), który wspierany jest przez elektryczną jednostkę o mocy 95 KM.

BMW serii 5 G30 to siódma generacji tego modelu. Pierwsza oznaczona jako E12 zadebiutowała w 1972 roku. Druga "piątka" (E28) zadebiutowała w 1981 roku. wraz z tą generacją do oferty została wprowadzona kultowa wersja M5. Kolejne ewolucje serii 5 debiutowały w latach 1987 (BMW E34), 1996 (E39), 2003 (E60), oraz 2010 F10.

Najnowsza seria 5 zadebiutuje za kilka dni na targach motoryzacyjnych w Paryżu.Targi Paryż Motor Show rozpoczną się oficjalnie 1 października, a wydarzenie poprzedzą dwa dni prasowe, na których nie zabraknie naszej redakcji, a na stronie obszernej relacji zdjęciowej z salonu w stolicy Francji.

BMW serii 5 jeszcze w tym roku powinno pojawić się na rynku także w wersji nadwoziowej Touring (kombi). W 2017 roku zobaczymy serię 5 Gran Turismo i najprawdopodobniej topową wersję M5.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA