BMW serii 6 GT – nowe, ale stare (wideo)

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie mogliśmy przyjrzeć się nowemu modelowi w  gamie BMW, czyli 6 GT. Ale czy on rzeczywiście jest nowy?

BMW Serii 6 Gran Turismo
BMW Serii 6 Gran Turismo

Nie do końca. To dlatego, że jest to nic innego jak nowa generacja modelu 5 GT, która zmieniła nazwę. Jest to związane ze zmianą nazewnictwa modeli, która ma miejsce od kilku lat. Nie ma już BMW serii 3 Coupe, ale bardziej prestiżowa seria 4 Coupe; nie ma model 1 cabrio, jest 2 cabrio – wszystko po to, aby wyjątkowe odmiany standardowych modeli wyróżniały się także wyjątkową nazwą.

REKLAMA

BMW Serii 6 Gran Turismo
BMW Serii 6 Gran Turismo

W każdym razie model 6 GT ma więcej wspólnego z BMW serii 5 niż serii 6 coupe czy GranCoupe. Ale zmian jest więcej. Poza nazwą zmieniły się wymiary i proporcje samochodu, który jest teraz dłuższy (ma niemal 5,1 m długości!), ma bardziej smukła sylwetkę oraz niżej poprowadzoną linię dachu, a o 24 mm niżej niż w poprzedniku kończy się „kuper”. Przednie reflektory są teraz w pełni wykonane w technice LED, większa jest osłona chłodnicy, a drzwi pozbawione są ramek – dzięki temu samochód ma więcej sportowego charakteru.

REKLAMA

BMW Serii 6 Gran Turismo
BMW Serii 6 Gran Turismo

We wnętrzu nie znajdziemy wielu różnic względem BMW serii 5, a to bardzo dobrze, bo nowa „piątka” ma jedno z najlepiej wykonanych wnętrz wśród BMW z ostatnich lat. Ciekawostką będą z pewnością wyświetlacz head-up oraz pakiet elektronicznych systemów wspomagających kierowcę, a standardem 10-calowy ekran systemu multimedialnego iDrive.

REKLAMA

BMW Serii 6 Gran Turismo
BMW Serii 6 Gran Turismo

W ofercie znajdziemy trzy wersje silnikowe: 630i GT, 640i GT oraz wysokoprężną 630d GT. Będą miały one moc, odpowiednio, 360, 340 i 265 KM i tylko pierwszy z nich występował będzie z 2-litrowym silnikiem, dwa pozostałe to widlaste silniki sześciocylindrowe.

REKLAMA