BMW serii 8 - oto jak może wyglądać

Pierwsza generacja BMW serii 8 zadebiutowała w 1989 r. na targach we Frankfurcie. Sportowe coupe produkowano do 1999 r. Szacuje się, że Niemcy wyprodukowali ok. 31 tyś egzemplarzy serii 8. Następca ma trafić do sprzedaży 20 lat po zakończeniu produkcji poprzednika.

Schulte Design
BMW serii 8 Schulte Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 444 300 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Plany BMW zakładają, że nowa seria 8 jako flagowy model będzie wypełniać lukę pomiędzy serią 7, a samochodami Rolls-Royca. Sukces Mercedesa z dwudrzwiową klasą S pokazuje, że nowe luksusowe coupe może przyciągnąć do marki BMW dużą ilość klientów. Największym rynkiem zbytu dla nowego auta będą na pewno USA i Chiny. Poza tym seria 8 może nieco polepszyć sprzedaż w segmencie luksusowych modeli, gdzie w tym roku Mercedes na sprzedaży klasy S zarobił ok. 1 mld euro więcej, niż Bawarczycy na sprzedaży serii 7.

  

BMW Serii 8 Schulte Design

BMW serii 8 coupe na rynek trafi w 2019 r., a następnie roku później światło ujrzy otwarta wersja (kabriolet) z materiałowym dachem. Auto ma charakteryzować długość ponad 5 metrów, czyli samochód będzie nieco większy niż klasa S Mercedesa. Szerokość serii 8 może przekroczyć 1,9 m. Masa auta prawie na pewno przekroczy 1900 kg. Jednym z ciekawszych silników w gamie powinien być 4-litrowy motor V8 twin-turbo, generujący minimum 450 KM. Wersja M8 to duży znak zapytania, jednak nikt nie stawia na niej kreski. Zwłaszcza, że Mercedes-AMG S63 Coupe sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. W M8 na pewno możemy spodziewać się mocy rzędu 600-620 KM. Poza tym w gamie powinny pojawić się takie wersje jak 835, 845 czy 850.

Specjalnie dla naszych użytkowników prezentujemy jako jedyni w Polsce nieoficjalne wizualizacje nowej serii 8. Samochód to ewolucja stylistyki, którą znam z serii 7 i odsłoniętej niedawno nowej BMW serii 5 G30. Auto może wyróżniać się przede wszystkim ogromną osłoną chłodnicy w formie "nerek", które będą zestawione z wąskim, laserowymi światłami. W tylnej części samochód dostanie równie wąskie i długie lampy wykonane w całości z diod LED, które elegancko będzie zdobić chromowana listwa. Sylwetka z długą maską i smukłą kabiną zostanie ozdobiona obręczami kół w rozmiarze 20-cali.

Warto dodać, że ostatnią próbą wskrzeszenia serii 8 był koncept BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé, które zostało pokazane w 2013 roku podczas imprezy Concours d´Elegance Villa d´Este.

Zobacz także:
REKLAMA