BMW stawia na większe modele i SUV-y

BMW ma plan inwestowania w większe, droższe modele, bo „można zarobić na nich więcej pieniędzy”.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 228 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dyrektor generalny BMW, Harald Krüger oznajmił w środę analitykom zebranym w Monachium, że stawia na rozwój modeli z wyższych segmentów oraz SUV-ów, ponieważ  „[…] można zarobić na nich więcej pieniędzy”. Tym samym zostaną ograniczone środki na modele klasyfikowane w niższych segmentach, takich jak samochody budowane przez BMW na platformie UKL – czyli Mini Cooper, Mini Clubman, Mini Countryman, BMW serii 2 Active Tourer oraz Gran Tourer, BMW X1 oraz BMW serii 1 z nadwoziem typu Sedan.

REKLAMA

CEO BMW stwierdził również, że modele mniejszych segmentów marki BMW być może nie będą posiadać swoich następców. W bardzo konkurencyjnym segmencie kompaktów, w którym trudno oczekiwać dużych wzrostów sprzedaży, inwestowanie w nowe modele może być nieopłacalne.

Jednym z najważniejszych powodów takiego posunięcia może być fakt, że Krüger dąży do ożywienia marki oraz wzrostu sprzedaży, ponieważ firma ostatnio notuje spadki dochodów i w 2016 r. po raz pierwszy od ponad dekady lepiej od BMW sprzedawały się modele marki Mercedes-Benz. Dlatego w ciągu najbliższych dwóch lat możemy spodziewać się wysypu nowych modeli – zobaczymy 40 nowości – nowych modeli i kolejnych wersji istniejących. Najważniejsze z nich to crossover X2 oraz wielki SUV - X7.

Zobacz także:
REKLAMA