BMW szykuje luksusowy model coupe

Na bazie najnowszej generacji BMW Serii 7 Bawarczycy mogą zbudować luksusowe coupe, które przygotowane zostanie głównie z myślą o azjatyckich i amerykańskich klientach.

BMW Serii 7
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 420 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Na razie to tylko plotki, które sugerują, że w BMW rozważają wprowadzenie na rynek BMW Serii 9. Miałby to być bezpośredni konkurent Mercedes S Klasy Coupe. Technologicznie samochód podzieliłby rozwiązania techniczne z nadchodzącym, nowym Rolls-Roycem Phantomem.

REKLAMA

Na razie jednak nic nie wiadomo, aby auto dostało zielone światło i zapewne firma zastanawia się nad biznesowym sensem wprowadzanie tego auta na rynek. Wśród jednostek napędowych nie zabraknie wersji hybrydowej. Zanim auto trafi na rynek to BMW pokaże światu model koncepcyjny. Nowy Phantom ma zadebiutować już w przyszłym roku, więc pierwszej zapowiedzi BMW Serii 9 powinniśmy spodziewać się być może w drugiej połowie przyszłego rok lub na początku 2017 roku.

BMW ostatnio porzuciło projekt Serii 6 Shooting Brake, ze względu na niedużą sprzedaż Serii 6. To może sugerować nikłe szanse na wprowadzenie Serii 9. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA