BMW szykuje nowy flagowy model

Zapowiedź nowego modelu padła z ust prezesa koncernu BMW, Haralda Krügera podczas walnego zgromadzenia w siedzibie marki w Monachium.

BMW Group
BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe

"Przedstawimy dodatkowy model BMW w klasie aut luksusowych" - taką deklarację złożył prezes koncernu BMW. Co zatem szykują bawarczycy? Naszym zdaniem opcje są dwie. Pierwsza to wprowadzenie na rynek luksusowej odmiany Serii 7 z karoserią inspirowaną nadwoziem typu coupe, czyli większej odmiany BMW Serii 6 Gran Coupe. Auto, które może być podobne do koncepcyjnego BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe (zdjęcie). Drugi scenariusz to bardziej luksusowa "siódemka" z wydłużonym rozstawem osi, która mogłaby na rynku konkurować z modelami Mercedes-Maybach. Nazwa? Czekamy albo na BMW Serii 8, albo na Serii  9. 

Poza nowym luksusowym modelem Harald Krüger potwierdził wprowadzenie na rynek BMW X7, co będzie miało miejsce w 2018 roku oraz konkurenta Bentley'a Bentaygi, czyli Rolls-Royce'a o nazwie Cullinan. Samochód trafi na rynek przed końcem dekady, równolegle z BMW X7. Poza tym gamę bawarskiego producenta wzbogacą hybrydowe wersje modeli X1 oraz serii 2.

W 2021 roku BMW zamierza wprowadzić na rynek kolejny model z rodziny "i". Bardzo możliwe, że będzie to sedan z oznaczeniem i5, ale na razie  nic nie jest przesądzone.

REKLAMA