BMW testuje M4 do wyścigów DTM

Wiosna za pasem. Razem z nią zbliża się rozpoczęcie sezonu wyścigowego. Team BMW właśnie kończy wstępne testy modelu M4 DTM w portugalskim Portimao.

Pierwsze koty za płoty. BMW M4 w specyfikacji DTM właśnie postawiło swoje pierwsze kroki na torze w słonecznej Portugalii. Podczas trzech dni testowych dwa egzemplarze tej wyścigówki łącznie nawinęły 3000 km, korzystając z idealnych warunków atmosferycznych.

REKLAMA

Czas spędzony na torze w Portimao okazał się bardzo cenny przede wszystkim dla kierowców, którzy będą walczyć dla BMW Motorsport w serii DTM. Aż sześciu z ośmiu kierowców miało szansę na zapoznanie się z maszyną na próbnych okrążeniach i odnalezienie w sobie formy po zimowej przerwie.

   

Konstruktorzy mieli natomiast szansę na dopracowanie modyfikacji, które nie są objęte homologacją. Efekty swojej pracy będą mogli dalej szlifować podczas kolejnych testów w Estorii (Portugalia) oraz Oschersleben (Niemcy). Czasu nie zostało jednak wiele, sezon startuje już za niecałe 2 miesiące, 2 maja, na torze Hockenheim w Niemczech. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA