BMW wraca do DTM

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ostatni raz fabryczny zespół BMW można było oglądać w wyścigach DTM w 1994 roku. Po 18-letniej przerwie zobaczymy go ponownie. BMW zwiększa swoje zaangażowanie w sporty motorowe i jak zapowiedział Klaus Draeger, szef działu Badań i Rozwoju BMW, "BMW wraca do swoich korzeni".

REKLAMA

Według informacji prasowej, BMW od pewnego czasu rozmawiało z organizatorami serii DTM na temat przyszłych wymogów technologicznych i przepisów, jakie będą obowiązywały w kolejnych latach. Otrzymane informacje pomogły podjąć decyzję o powrocie na tory DTM.

Póki co wiadomo, że do walki wystawiona zostanie kolejna generacja modelu M3. Tajemnicą pozostaje kto zasiądzie za kierownicą aut fabrycznego teamu.

Jak dotąd bawarska marka dwukrotnie świętowała zdobycie mistrzowskiego tytułu w serii wyścigów DTM. Było to w 1987 i 1989 roku, kiedy to kierowcami byli odpowiednio Poele i Roberto Ravaglia.

Na Youtube znaleźć można wiele klipów wideo z czasów kiedy M3 E30 walczyły bok w bok z Mercedesami E190 czy  Oplami Kadettami. Oto jeden z nich:

 

REKLAMA