BMW wraca do Hollywood

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W 1995 roku James Bond zrobił rynkowy szum wokół modelu Z3 jeżdżąc nim w "Golden Eye". W "Jutro nie umiera nigdy" walczył ze złem za kierownicą 750i, a w "Świat to za mało" ganiał Z8. Ale nie tylko agent 007 korzystał z aut ze śmigłem na masce. W 2002 roku Jason Statham wykorzystywał E38 w swojej pracy jako niezwykły kurier w filmie "Transporter". Rok wcześniej powstał 8-odcinkowy serial "The hire", w którym Clive Owen wykonuje różne misje, wykorzystując w tym celu kilka modeli bawarskiej marki.

Jednak później BMW zrezygnowało ze współpracy z producentami Hollywood i auta tej marki coraz rzadziej pojawiały się w kinach. Ale teraz BMW chce wrócić na plan i zatrudniło w tym celu agencję Propaganda GEM, która reprezentuje takie marki jak Audi, Lamborghini, Nokia, Panasonic, Bulgari, Bang & Olufsen czy Casio.

Propoaganda kończy tym samym 13-letnią współpracę z Audi. To dzięki tej firmie, cztery pierścienie mogliśmy oglądać w takich produkcjach jak "Ja, robot" czy "Iron Man".

Po wycofaniu ze zmagań w Formule 1, budżet marketingowy BMW znacznie urósł i część środków zostanie przeznaczona na branżę rozrywkową, a także na sponsoring letniej olimpiady w Londynie w 2012 roku.

Kiedy zobaczymy nową piątkę na kinowym ekranie? Pewnie szybciej niż się tego można spodziewać...

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA