BMW zapowiada model X7

Auto o roboczej nazwie "F17" ma być ultraluksusowym SUV-em, zbudowanym na tej samej platformie co nowa Seria 7. Kiedy zobaczymy nowe BMW X7?

BMW X7
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na zdjęciu, przedstawiającym zakryte BMW X7, dość ciężko jest cokolwiek powiedzieć o stylistyce auta. Naszym zdaniem, wstawiono tutaj zakryte X5, a nowy SUV będzie całkowicie inny. Są to jednak tylko przypuszczenia.

X7 ma konkurować z nowym Mercedesem GLS, dlatego nowe BMW musi być bardzo luksusowe. I wszystko wskazuje na to, że takie będzie, bowiem ma korzystać z technologii, które znajdziemy na pokładzie nowej "siódemki". Stamtąd mają też pochodzić jednostki napędowe.

O wnętrzu nie wiadomo nic, ale kabina może oferować jeszcze więcej luksusu niż flagowa limuzyna. X7 ma być czteromiejscowym autem, gdzie tylny rząd siedzeń otrzyma wygodne fotele, rozkładane do pozycji półleżącej. Nie zabraknie także masażu i wentylacji.

Nowy SUV BMW ma mieć bardzo "amerykański" charakter, dlatego na miejsce produkcji wybrano Południową Karolinę. Ludwig Willisch, szef działu BMW USA, spytany o datę premiery X7 powiedział, że "to stanie się nie szybciej niż w 2019 roku". Wcześniej zobaczymy pewnie kilka wersji koncepcyjnych. Produkcja ma liczyć 45 tys. egzemplarzy rocznie, a ceny oscylować będą w granicach 130 tys. euro.

REKLAMA